Vasaros traukos centras – paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“: prasideda nemokamų renginių programa

2023 05 16

Praėjusią savaitę atidarytas paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“ jau spėjo įnešti daugiau gyvybės į skverą prie Karaliaus Mindaugo paminklo – atkurtą XIX a. miesto maketą jau pamatė daugiau nei 5 tūkstančiai žmonių. Rytoj prasidedanti nemokamų renginių programa truks visą vasarą, taigi, neabejojama, jog paviljonas taps vilniečius ir miesto svečius Gedimino kalno papėdėje sutelksiančia vieta ir šios vasaros traukos centru.

Lietuvos nacionalinis muziejus parengė įvairią tarpdisciplininę renginių programą, kurioje kažką įdomaus sau atras tiek besidomintieji mokslu, tiek scenos menais; ji įtraukia muziką, vizualinius menus, kiną, architektūros tematiką.

„Paviljonas pasakoja apie praeities Vilnių – miestą ir miestiečius, buvusius prieš 200 metų. O renginių programa, priešingai, aktualizuos dabartį ir žvelgs į ateitį. Ji pasakos apie šiandien Vilniuje ir Vilniui kuriančius žmones. Jie kartu kuria ir miesto ateitį. Tiesa, atrinkdami renginių programos dalyvius kėlėme tikslą, kad jų pasirodymai, kūryba reflektuotų miesto istoriją, būtų jos įkvėpta. Taigi, tai šiandieninių vilniečių duoklė miestui, jų veržlumo ir drąsos išraiška“, – renginių programos idėją atskleidžia muziejaus generalinės direktorės pavaduotoja Asta Ivanauskienė.

Paviljono renginių programa papildys ir taip gausią Vilniaus 700 metų jubiliejaus renginių programą.

Renginių programa

Lankytojų laukia diskusijos, paskaitos, filmų peržiūros, koncertai, knygų pristatymai, įvairūs kiti renginiai. Visi paviljone „Vilnius prieš 200 metų“ vykstantys renginiai yra nemokami, tačiau į kai kuriuos reikalinga registracija. Rugpjūčio–spalio mėnesių renginių programa bus paskelbta vėliau, o gegužės ir birželio mėnesiais paviljone vyks šie renginiai:

 

Paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“ veikia kasdien nuo 12 iki 20 valandos. Visa informacija bus skelbiama adresu lnm.lt/paviljonas.

Miestas, kurio nerasi Google

Paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“ sostinėje atidarytas Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga. Svarbiausias šios naujos ekspozicijos akcentas – pagal unikalią archyvinę medžiagą atkurtas Vilniaus, koks jis buvo prieš 200 metų, maketas arba miestas, kurio nebūtų galima rasti net Google. Toks pat maketas prieš du šimtmečius carinės valdžios buvo sukurtas kariniais tikslais, o dabar atgimsta miesto pažinimui. Vilniaus prieš 200 metų maketą tyrinėti padeda garsiniai pasakojimai, specialiai jiems sukurta muzikinė kompozicija ir projekcijos, kurios vizualizuos girdimas istorijas makete.

Vilniaus 700 metų jubiliejaus šventės iniciatorius – Vilniaus miesto savivaldybė, programos kuratorius – Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“. Programos įgyvendinimą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija. Daugiau apie jubiliejui skirtą programą skaitykite www.700vilnius.lt. Paviljoną taip pat globoja Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.