12 tūkstančių metų kelionė po Lietuvos priešistorę

Planuoti apsilankymą

Antradienį–sekmadienį 10–18 val.

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui.

Darbo laikas šventinėmis dienomis.

Bilietų kainos

  • Suaugusiesiems – 5,00 €
  • Lengvatinis bilietas* – 2,50 €

Šeimos bilietas

  • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 8,00 €
  • 2 suaugusieji ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 12,00 €

Kombinuoti bilietai

  • Istorinis trikampis: apsilankymas Pilininko name, Senajame arsenale bei Gedimino pilies bokšte – 12,00 €
  • Muziejai Vilniuje: apsilankymas visuose Vilniuje veikiančiuose LNM padaliniuose (galioja vieną mėnesį) – 30,00 €

Papildomos paslaugos

  • Apžvalginė ekskursija grupei lietuvių arba užsienio kalba (1 val.) – 15,00 € (papildomai reikia įsigyti lankytojų bilietus)
  • Audiogidas – nemokamai
  • Edukacinis užsiėmimas – 2,00 € arba 3,00 € (suaugusiesiems papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)

*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); Lietuvos meno galerininkų asociacijos nariams; POLA kortelės turėtojams; nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams; nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; mokytojams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; asmenims su Vilnius Pass kortelėmis (Pilininko namo, Senojo arsenalo, Signatarų namų, Gedimino pilies bokšto, Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, Kazio Varnelio namų-muziejaus, Istorijų namų ekspozicijose); Lietuvos vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentams; Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; AB „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; Ukrainos piliečiams; organizuotoms migrantų grupėms; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinių edukacinius užsiėmimus nemokamai leidžiama lankyti:

vaikams iki 3 metų; vaikų globos namų auklėtiniams; socialiai remtiniems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); mokytojams, lydintiems mokinių grupes.

Nurodytos lengvatos taikomos tik lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą, išskyrus ikimokyklinio amžiaus vaikus ir visus lankytojus kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. nr. 8 5 262 9426 arba el. p. [email protected]

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejuje dirbantys arba muziejaus akredituoti gidai.

Visas užsakomas veiklas (edukacinius užsiėmimus, ekskursijas, progines veiklas šeimoms ir suaugusiems) rasite čia.

Edukacijas ir ekskursijas mokykloms rasite čia.

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Lankymosi taisyklės

Muziejaus lankytojai įsigydami bilietą sutinka apsilankymo metu laikytis patvirtintų muziejaus lankymo taisyklių: spausti čia (nuoroda)

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Pritaikymas judėjimo negalią turintiems asmenims

Į muziejų galima patekti per pagrindinį įėjimą, kuriame įrengtas pandusas. Ekspozicija išdėstyta per du aukštus ir yra pritaikyta judėjimo negalią turintiems lankytojams – į antrą ekspozicijos aukštą kelia liftas, yra pandusai.

Tačiau sanitariniai mazgai lankytojams su judėjimo negalia nėra pritaikyti.

Daugiau informacijos rasite čia.

Pritaikymas regos negalią turintiems asmenims

Dalis ekspozicijos aprašų pirmame aukšte pritaikyta taktilinei patirčiai, pateikiami aprašai Brailio raštu, yra audiogidas. Pirmojo aukšto salė nėra pakankamai erdvi plačiam praėjimui.

Į antrojo aukšto salę galima pakilti liftu arba laiptais. Joje yra audiogidas, kurio klausant galima susipažinti su eksponatais. Salė erdvi, joje patogu vaikščioti.
Pirmame ir antrame aukšte yra suoliukai poilsiui.

Pritaikymas klausos negalią turintiems asmenims

Ekspozicija yra išversta į lietuvių gestų kalbą. Kasoje rasite video gido QR kodą, kurį nuskenavę, galėsite išsamiau susipažinti su ekspozicija.

Jei turite klausimų dėl patekimo į muziejų ar dėl pasitikimo jo prieigose, prašytume susisiekti tel. +370 (5) 262 9426. Mielai jus pasitiksime ir palydėsime.

Socialinės istorijos tėvams, auginantiems ASS vaikus

Baisu išsiruošti į naują ir dar nepažintą erdvę? Socialinės istorijos padės iš anksto susipažinti su muziejumi ir tuo, kas laukia atvykus (parsisiųsti).

Išsamesnei savarankiškai patirčiai lankytojai kviečiami pasinaudoti ekspozicijos audiogidu LT, EN, RU kalbomis. Audiogido QR kodus galima nuskaityti prie kasos.

Renginiai ir parodos

Karaliaus Mindaugo pėdsakų beieškant

Renginys

2024 07 03 – 2024 07 21

Pilininko namas

Paroda „Ar galima šnekėtis man su jais?“

Paroda

2020 10 28–2024 12 31

Senasis arsenalas

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Auksiniai protėvių apdarai

Senasis arsenalas

Skirta: 1-4 klasė, 5-8 klasė

Karalius Mindaugas – Lietuvos valstybės kūrėjas

Senasis arsenalas

Skirta: 1-4 klasė, 5-8 klasė, Grupėms su gestų kalbos vertėjais

Baltų ainiai. Kas?!

Senasis arsenalas

Skirta: 1-4 klasė, 5-8 klasė, 9-12 klasė

Visos veiklos

Patalpų ir erdvių nuoma

Erdvus vidinis kiemas

Nuomos sąlygos
Pildyti paraišką

Renginių salė

Nuomos sąlygos
Pildyti paraišką
Visų padalinių erdvės nuomai

Aktualijos

Visos Senojo arsenalo aktualijos

Apie muziejų

Archeologijos ekspozicija „Lietuvos proistorė“ – tai 12 tūkstančių metų kelionė, prasidedanti nuo seniausio įvykio – kai nuslinkus ledynui Lietuvos teritorijoje pasirodo pirmieji žmonės, ir pasibaigianti geležies amžiuje, kai Lietuvoje susiformuoja baltų gentys, kurių pagrindu tuoj bus kuriama valstybė.

Ką čia rasite?

Prieš beveik 8 tūkstančius metų palaidotą žynį ir jį į anapusinį pasaulį palydėjusią moterį; Briedžių briedę – vienintelę tokią Lietuvoje 5 tūkstančių metų senumo apeiginę lazdą su briedės galva; akmens amžiaus gintaro dirbinių kolekciją; patį pirmąjį siužetinės dailės pavyzdį Lietuvos teritorijoje – ant puodo pavaizduotą rankas į dangų iškėlusį žmogų; baltų juvelyrikos šedevrus; karių ginklus ir XIII–XIV a. sidabro pilną Stakliškių lobį, kuris sveria 3 kilogramus.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Kontaktai

Adresas

Arsenalo g. 3, Vilnius

Tel. nr. +370 620 71953

Dėl ekskursijų ir edukacijų kreipkitės tel. nr. +370 (5) 262 94 26

El. p. [email protected]

Kaip mus rasti?

Įėjimas į Senąjį arsenalą ir muziejaus renginių salę yra vidiniame kieme, priešais keltuvą į Gedimino kalną.

Artimiausia mokama automobilių stovėjimo aikštelė T. Kociuškos g. 1a.

Muziejų galima pasiekti ir viešuoju transportu – Karaliaus Mindaugo stotelė (2, 3, 4, 17 troleibusais, 6g, 10 autobusais), Arkikatedros stotelė (10, 11, 33 autobusais).