Miesto gynyba ir Bazilisko legenda

Planuoti apsilankymą

Antradienį–sekmadienį 10–18 val.

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui.

Darbo grafiką šventinėmis dienomis rasite: spausti čia (nuoroda)

Bilietų kainos

 • Suaugusiesiems – 6,00 €
 • Lengvatinis bilietas* – 3,00 €

Šeimos bilietas

 • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai –  9,00 €
 • 2 suaugusieji ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 15,00 €

Papildomos paslaugos

 • Apžvalginė ekskursija grupei lietuvių arba užsienio kalba (1 val.) – 15,00 Eur (papildomai reikia įsigyti lankytojų bilietus)
 • Išplėstinė ekskursija grupei lietuvių arba užsienio kalba (1,5 val.) – 20,00 Eur (papildomai reikia įsigyti lankytojų bilietus)
 • Audiogidas – nemokamai
 • Edukacinis užsiėmimas moksleiviams – 2,00 € (suaugusiesiems papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)
 • Virtualios realybės akiniai – 2,00 €
 • Proginės veiklos grupėms iki 10 žmonių – 50,00 €

Kombinuoti bilietai

 • Muziejai Vilniuje: apsilankymas visuose Vilniuje veikiančiuose LNM padaliniuose (galioja) – 30,00 €

*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); Lietuvos meno galerininkų asociacijos nariams; POLA kortelės turėtojams; nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams; nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; mokytojams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; asmenims su Vilnius Pass kortelėmis; Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; Ukrainos piliečiams; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Lankymosi taisyklės

Muziejaus lankytojai įsigydami bilietą sutinka apsilankymo metu laikytis patvirtintų muziejaus lankymo taisyklių: spausti čia (nuoroda)

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Pritaikymas judėjimo negalią turintiems asmenims

Didžioji dalis ekspozicijos, sanitariniai mazgai yra pritaikyti judėjimo negalią turintiems lankytojams.

Pritaikymas regos negalią turintiems asmenims

Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje dalis informacijos apie ekspoziciją skirta neregiams ir silpnaregiams, informacija pateikiama brailio raštu.

Pritaikymas klausos negalią turintiems asmenims

Ekspozicijoje veikia video gidai lietuvių gestų kalba.

Socialinės istorijos tėvams, auginantiems ASS vaikus

Baisu išsiruošti į naują ir dar nepažintą erdvę? Socialinės istorijos padės iš anksto susipažinti su muziejumi ir tuo, kas laukia atvykus (parsisiųsti).

Audiogidas

Išsamesnei savarankiškai patirčiai lankytojai skatinami pasinaudoti audiogidu.

Mažiesiems lankytojams

Mažųjų Bastėjos lankytojų laukia piešimas akmens amžiaus metodais, koklių su riteriais spalvinimas, galimybė išsirinkti reikiamas medžiagas patrankų užtaisymui ir taip tapti mažuoju artileristu bei daugiau staigmenų.

Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. nr. 8 5 261 21 49 arba el. p.

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejaus arba institucijos, su kuria muziejus yra sudaręs sutartį, ekskursijų vadovai.

Ekskursijas pavieniams žmonėms rasite čia.

Edukacijas šeimoms rasite čia.

Muziejus lankytojams atidarytas. Prieš apsilankymą prašome susipažinti su informacija lankytojams dėl COVID-19: spausti čia (nuoroda)

Renginiai ir parodos

Paroda „Vardan jos, laisvos“

Paroda

2023 07 05 – 2023 12 31

Vilniaus gynybinės sienos bastėja

Paroda „Galingi, nes vieningi“

Paroda

2023 03 29 – 2023 10 30

Vilniaus gynybinės sienos bastėja

Nemokamas muziejaus lankymas

Renginys

Paskutinis mėnesio sekmadienis

Visi muziejaus padaliniai

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Būk stiprus! Atlaikyk visus kirčius!

Vilniaus gynybinės sienos bastėja

Skirta: Suaugusieji

Kartu darbe – o per iššūkius drauge?

Vilniaus gynybinės sienos bastėja

Skirta: Suaugusieji

Mano gimtadienis bastėjoje

Vilniaus gynybinės sienos bastėja

Skirta: Šeimos

Visos veiklos

Aktualijos

Visos Vilniaus gynybinės sienos bastėjos aktualijos

Apie muziejų

Vilniaus gynybinės sienos bastėjos muziejus pasakoja Vilniaus ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gynybos ir ginkluotės istoriją.

Ką čia rasite?

Artilerinius ginklus ir pramogai naudotas saliutines patrankėles, taip pat mažesnio kalibro ginklus: arkebuzą, rankinę bombardą, pistoletą, šautuvą; XVII–XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kario šarvų detales: šalmus, krūtinšarvius, pusšarvius. Vilniaus istorijos ir miesto gynybos detales atskleidžia tokie eksponatai kaip budelio kalavijas, Vilniaus gynybinės sienos vartų spynos, miesto plano raižiniai ir brėžiniai, Kazimiero Simonavičiaus veikalo „Didysis artilerijos menas“ (XVII a. vid.) ištraukos ir įdomybės.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Kontaktai

Adresas

Bokšto g. 20, Vilnius

Tel. nr. +370 (5) 261 21 49

El. p.

Sekite mus
Kaip mus rasti?

įėjimas į muziejų iš Bokšto gatvės.

Artimiausia mokama automobilių stovėjimo aikštelė O. Šimaitės g. 1.

Muziejų galima pasiekti viešuoju transportu – Užupio stotelė (10, 11, 33 autobusais).