Privatumo politika

Ši internetinės svetainės duomenų privatumo politika (toliau – Privatumo politika) taikoma visiems asmens duomenims, kuriuos mums pateikiate arba kuriuos surenkame ir tvarkome Jums lankantis biudžetinės įstaigos Lietuvos nacionalinio muziejaus (toliau – Muziejus) interneto svetainėje www.lnm.lt.

Asmens duomenys – tai bet kuri informacija, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusi su Jumis, t. y. Muziejaus lankytoju.

Muziejaus lankytojas (toliau – Lankytojas) – tai fizinis asmuo, kuris siekia įsigyti Muziejaus prekes ar paslaugas ir kurio asmens duomenis mes gauname ir naudojame.

Muziejus renka, tvarko ir saugo visus Lankytojo asmens duomenis, vadovaudamasis Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais  įstatymais, reglamentuojančiais asmens duomenų teisinę apsaugą bei muziejaus veiklą ir jo teikiamas paslaugas, ir neperduoda jų jokioms trečiosioms šalims, nebent tai padaryti būtų įpareigotas įstatymais, kitais teisės aktais arba jei tai būtina Muziejaus paslaugoms suteikti, arba jei Lankytojas aiškiai sutiktų, kad jo asmens duomenys būtų perduodami.

Muziejus gerbia Jūsų privatumą ir saugo Jūsų asmens duomenis, kuriuos mums pateikiate ir kuriuos mes surenkame, taip, kaip nurodyta šioje Privatumo politikoje. Šioje Privatumo politikoje paaiškinama, kodėl mes renkame Jūsų asmens duomenis ir kaip juos naudojame.

Prekyba

Muziejaus bilietus, leidinius ir kitus suvenyrus galite įsigyti muziejaus padaliniuose, bilietų kasose, Muziejaus internetinėje parduotuvėje ir bilietų pardavimo sistemoje.

Perkant prekes Muziejaus internetinėje parduotuvėje arba bilietų pardavimo sistemoje, Muziejus renka šiuos Jūsų asmens duomenis: vardą, pavardę, el. pašto adresą, telefono numerį, bei adresą.

Jūsų pateikti duomenys yra naudojami tik tam, kad galėtume įvykdyti užsakymą ir gauti apmokėjimą už jį per „Paysera“ ar bankų mokėjimo sistemas. Be Jūsų leidimo šie duomenys nebus naudojami jokiems kitiems tikslams, nebus perduodami ar parduodami trečiosioms šalims, nesusijusioms su mūsų tiesioginių paslaugų teikimu.

Muziejus nekaupia pirkėjų prisijungimo prie mokėjimo sistemos duomenų. Prisijungimo prie mokėjimo sistemos „Paysera“ duomenis Jūs įvedate „Paysera“ interneto svetainėje, todėl Muziejui ši informacija yra neprieinama. Su „Paysera“ asmens duomenų privatumo politika galite susipažinti, paspaudę šią nuorodą: https://www.paysera.lt/v2/lt-LT/sutartys/privatumo-politika-2020

Lankytojas pirkdamas paslaugas ar prekes užtikrina, kad pateikti duomenys yra teisingi, tikslūs ir išsamūs. Lankytojas, keisdamas ar pildydamas duomenis apie save, privalo pateikti tik teisingus duomenis. Bet kokie nuostoliai, atsiradę dėl klaidingų duomenų pateikimo, tenka Lankytojui.

Slapukų politika

Siekiant užtikrinti kokybišką ir spartų naršymą mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai – tai nedideli informacijos failai, kurie yra siunčiami į naršyklę ir saugomi Jūsų kompiuteryje, mobiliajame telefone ar kitame įrenginyje, kai lankotės interneto svetainėje. Kaskart Jums lankantis toje pačioje interneto svetainėje, slapukai vėl siunčia informaciją į šią svetainę.

Ar slapukai yra būtini?

Slapukai nėra būtini, išskyrus privalomuosius slapukus. Tačiau atsisakant naudotis mūsų slapukais mes negalėsime užtikrinti sklandaus ir patogaus naudojimosi svetaine. Visais atvejais asmens duomenis pasitelkdami slapukus mes renkame remdamiesi Jūsų sutikimu, išskyrus tuos duomenis, kuriuos renkame naudodami privalomuosius slapukus.

Kokio tipo slapukus mes naudojame?

Privalomieji slapukai

Šie slapukai yra būtini tam, kad galėtumėte naršyti svetainėje, naudotis ja ir jos funkcijomis.

Funkciniai slapukai

Funkciniai slapukai įrašo informaciją apie Jūsų pasirinkimus ir leidžia pritaikyti svetainės naudojimą pagal Jūsų poreikius. Muziejus funkcinius slapukus naudoja tam, kad įsimintų Jūsų pasirinkimus dėl kalbos, šalies ar kitų naršyklės nuostatų ir suteiktų personalizuotas ar patobulintas Jūsų pasirinktas funkcijas tam, kad kitą kartą apsilankius svetainėje Jums nereikėtų visos šios informacijos suvesti dar kartą. Pavyzdžiui, Muziejus taip pat gali sekti Jūsų naršyklės nuostatas, siekdamas tinkamai pavaizduoti svetainę Jūsų ekrane. Jei ištrinsite funkcinius slapukus, visi pasirinkimai ar pasirinkti nustatymai nebus išsaugoti tolesnių apsilankymų metu.

Statistinių duomenų / veikimą gerinantys slapukai

Šiuos slapukus Muziejus naudoja informacijos apie tai, kaip lankytojai naudojasi mūsų svetaine, rinkimui. Šie statistiniai duomenys suteikia mums informacijos, kaip dažnai lankomasi svetainėje, kiek laiko joje praleidžiama, kaip dažnai naudojamasi svetainės funkcijomis. Tai leidžia mums tobulinti svetainės struktūrą, naršymą joje, kad naršymas svetainėje būtų kaip įmanoma patogesnis vartotojui. Muziejus gali stebėti, ar Jūs susiduriate su kokiomis nors klaidomis, ir nustatyti, kurias svetainės dalis reikia koreguoti.

Reklamos slapukai

Šie slapukai naudojami reklamos kampanijų pateikimui ir rezultatyvumui įvertinti bei Jums pateikiamos reklamos kiekiui riboti. Trečiųjų šalių reklamos skelbėjai, reklamos tinklai, duomenų mainų, rinkos analizės ir kitų paslaugų teikėjai į Jūsų įrenginį gali įrašyti trečiųjų šalių tikslinius reklaminius slapukus.

Konkretūs mūsų naudojami slapukai

Session-ID

Tai slapukas, būtinas bilietų pirkimo seanso sukūrimui. Bilietų pirkimo seansas prasideda perėjus į trečią bilietų pirkimo žingsnį ir pasibaigia po 15 minučių arba uždarius naršyklės langą, jei jis uždaromas anksčiau, nei praėjo 15 minučių. Slapukas ištrinamas praėjus 15 minučių nuo bilietų pirkimo seanso pradžios.

Google Analytics ir Google Tag Manager

Svetainėse taip pat yra tam tikrų komponentų, kuriuos perduoda „Google Analytics“ – „Google Inc.“ teikiama žiniatinklio srauto analizės paslauga. Tai trečiosios šalies slapukai, kurie renkami ir tvarkomi anonimiškai, siekiant stebėti ir gerinti pagrindinės svetainės veikimą (veikimo gerinimo slapukas). „Google Analytics“ naudoja slapukus anonimiškai informacijai apie svetainės naudotojų veiksmus rinkti ir analizuoti. Šią informaciją renka „Google Analytics“, kuri ją apdoroja siekdama parengti ataskaitas svetainės savininkams apie svetainėje vykdomą veiklą. Išsamesnė informacija pateikiama šiose tinklavietėse: http://www.google.com/policies/privacy/ ir https://www.google.it/policies/privacy/partners/.

Galite savo nuožiūra panaikinti „Google Analytics“ diegimą savo naršyklėje, pasirinkdami „Google“ „pasirinkimo“ (angl. opt-out) komponentą. Norėdami išjungti „Google Analytics“, spauskite šią nuorodą https://tools.google.com/dlpage/gaoptout.

Facebook Pixel

Šį Slapuką išsaugo „Facebook“. Jis leidžia įvertinti, optimizuoti ir kurti auditorijas reklamos kampanijoms, kurios naudojamos „Facebook“ svetainėje. Visų pirma jis leidžia matyti, kiek vartotojų keičia įrenginius bandydami pasiekti Interneto svetaines ir „Facebook“, siekiant užtikrinti, kad Interneto svetainės „Facebook“ reklamą matytų tie mūsų vartotojai, kuriems tokia reklama bus labiausiai aktuali remiantis vartotojo peržiūrėtu ir naudotu turiniu. Išsamesnė informacija apie „Facebook Pixel“ pateikta tinklavietėje https://en-gb.facebook.com/business/help/651294705016616. „Facebook“ naudojamų slapukų ir „Facebook Pixel Re-Marketing“ galite atsisakyti Jūsų Facebook paskyros nuostatose.

Kokia informacija renkama slapukais?

Norime pabrėžti, kad jokie asmens duomenys, leidžiantys nustatyti Jūsų tapatybę, nėra renkami ir bet kokia surinkta informacija yra naudojama tik srauto analizės tikslais. Naudodamiesi slapukais mes renkame šią informaciją:

  • bendras apsilankiusių vartotojų skaičius;
  • vartotojo praleistas laikas puslapyje;
  • vartotojų peržiūrėtas puslapių skaičius / skaičius per sesiją;
  • naujų / senų lankytojų santykis;
  • kokia naršykle buvo aplankytas puslapis, jos versija ir kalba;
  • vietovė, iš kurios buvo aplankytas puslapis;
  • įrenginys, kuriuo buvo peržiūrėtas puslapis (stacionarus kompiuteris, planšetinis kompiuteris ar mobilusis telefonas);
  • kokiu būdu buvo patekta į puslapį (tiesiogiai įrašius naršyklėje internetinį adresą, per paieškos sistemas („Google“, „Bing“ ir kt.), per socialinius tinklus („Facebook“ ir pan.), per kitas nuorodas.​

Kaip valdyti slapukus?
Slapukus galite tvarkyti ir (arba) ištrinti savo nuožiūra. Savo kompiuteryje galite ištrinti visus išsaugotus slapukus, o daugumoje naršyklių galite pasirinkti, kad slapukai nebūtų išsaugomi. Atminkite, kad išjungę slapukus galite netekti galimybės naudotis daugybe funkcijų, kurios taip pat būtinos interneto svetainių veikimui. Jei norite gauti daugiau informacijos apie slapukus, apsilankykite svetainėje www.aboutcookies.org, kurioje pateikta detalesnė ir nepriklausoma informacija apie tai, kaip išjungti slapukus naršyklės parametrų skiltyje ir kaip pašalinti Jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus. Jei norite pašalinti slapukus iš savo mobiliojo telefono, žiūrėkite savo telefono naudojimo instrukciją.

Duomenų nepateikimo pasekmės

Jūs turite teisę atsisakyti pateikti savo asmens duomenis, tačiau asmens duomenų pateikimas yra reikalingas ir būtinas šioje Privatumo politikoje nurodytiems tikslams įgyvendinti, todėl, Jums nepateikus savo asmens duomenų, Muziejui gali nepavykti įgyvendinti šioje Privatumo politikoje išvardintų tikslų. Nesutikdami pateikti savo duomenų prekybos atveju, negalėsite įsigyti prekių internetu.

Duomenų apsauga

Duomenų tvarkymui mes taikome saugos ir tvarkymo reikalavimus, nustatytus Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme ir Bendrajame duomenų apsaugos reglamente.

Muziejus imasi atitinkamų techninių ir organizacinių priemonių, kad užtikrintų visų tvarkomų asmens duomenų apsaugą nuo netyčinio ar neteisėto sunaikinimo arba netyčinio praradimo, pakeitimo, neįgalioto atskleidimo arba prieigos ir nuo visų kitų neteisėtų tvarkymo formų.

Kontaktinė informacija

Siekdami pasinaudoti savo teisėmis, susijusiomis su Jūsų asmens duomenimis, arba iškilus klausimams dėl šios Privatumo politikos galite kreiptis Jums patogiu būdu nurodytais kontaktais:

Viešoji įstaiga Lietuvos nacionalinis muziejus
Juridinio asmens kodas 190756849
Arsenalo g. 1, LT-01143 Vilnius

Tel +370 (5) 212 00 22
El. paštas [email protected]

Galiojimas ir pakeitimai

Ši Privatumo politika galioja nuo 2021 m. balandžio mėn. Ji gali būti keičiama atsižvelgiant į teisės aktų ir Muziejaus veiklos pokyčius. Jei pakeisime šią Privatumo politiką, paskelbsime jos atnaujintą variantą savo svetainėje www.lnm.lt. Privatumo politikos pakeitimai ir (ar) papildymai įsigalioja nuo jų paskelbimo interneto svetainėje momento.