Ką pasakoja Vilniaus gynybinės sienos bastėja?

Mes kiekvieną dieną susiduriame su daugybe istorinių šaltinių, kurie mums pasakoja apie praeitį. Juos atpažinti ir suprasti – svarbus kiekvieno mūsų uždavinys. Juk ne veltui prieš keletą tūkstančių metų garsusis filosofas Ciceronas sakė, kad istorija yra gyvenimo mokytoja. Susitikę bastėjoje nagrinėsime tokias temas, kaip Vilniaus praeitis, gynyba, ginkluotės istorija nuo titnaginių iki parakinių ginklų atsiradimo, Vilniaus bastėjos paslaptis ir pastato išskirtinumas. Ugdydamiesi komandinio darbo kompetenciją mokysimės atskleisti praeitį, nagrinėti pačius įvairiausius istorinius šaltinius ir mus supantį pasaulį.
Užsiėmime ugdomos kompetencijos:
Pažinimo kompetencija ugdoma siejant jau turimą informaciją su sužinota edukaciniame užsiėmime, mokiniai kviečiami daryti išvadas, susidaryti savo nuomonę apie istorinius šaltinius ir objektus, kuriems suvokti reikia ir kiekvieno asmeninės interpretacijos.
Kultūrinė kompetencija ugdoma tyrinėjant ir susipažįstant su įvairiais istoriniais, archeologiniais šaltiniais, pasakojančiais apie mūsų krašto praeitį. Bandant suvokti šaltiniuose esančią informaciją, formuojama kultūrinė savimonė, paremta praeities pažinimu ir istorinėmis žiniomis.
Komunikavimo kompetencija ugdoma mokiniams bendradarbiaujant pasiskirsčius komandomis – taip jie mokosi bendrauti, reikšti savo mintis, girdėti kito nuomonę ir daryti apibendrinimus.

Edukaciją užsisakyti galite el. p. [email protected] arba tel. +370 (5) 261 2149.

Edukaciją galite užsisakyti ir per Kultūros pasą.