Geroms istorijoms reikia namų

Planuoti apsilankymą

Antradienį–sekmadienį 10–18 val., išskyrus trečiadienį 10–20 val.

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui.

Darbo laikas šventinėmis dienomis.

Bilietų kainos

  • Suaugusiesiems – 7,00 €
  • Lengvatinis bilietas* – 3,50 €

Šeimos bilietas

  • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 12,00 €
  • 2 suaugusieji ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 18,00 €

Papildomos paslaugos

  • Apžvalginė ekskursija lietuvių arba užsienio kalba grupei (1 val.) – 15,00 € (papildomai reikia įsigyti lankytojų bilietus)
  • Edukacinis užsiėmimas – 3,00 € (suaugusiesiems papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)

Kombinuoti bilietai

  • Muziejai Vilniuje: apsilankymas visuose Vilniuje veikiančiuose LNM padaliniuose (galioja vieną mėnesį) – 30,00 €
*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); Lietuvos meno galerininkų asociacijos nariams; POLA kortelės turėtojams; nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams; nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; mokytojams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; asmenims su Vilnius Pass kortelėmis (Naujojo arsenalo, Senojo arsenalo, Signatarų namų, Gedimino pilies bokšto, Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, Kazio Varnelio namų-muziejaus, Istorijų namų ekspozicijose); Lietuvos vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentams; Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; AB „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; Ukrainos piliečiams; organizuotoms migrantų grupėms; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinių edukacinius užsiėmimus nemokamai leidžiama lankyti:

vaikams iki 3 metų; vaikų globos namų auklėtiniams; socialiai remtiniems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); mokytojams, lydintiems mokinių grupes.

Nurodytos lengvatos taikomos tik lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą, išskyrus ikimokyklinio amžiaus vaikus ir visus lankytojus kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Ekskursijos vedamos lietuvių ir anglų kalbomis. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. nr. +370 (5) 239 45 74 arba el. p.

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejuje dirbantys arba muziejaus akredituoti gidai.

Užsakomas ekskursijas rasite čia.

Edukacijas šeimoms rasite čia.

Informacija lankytojams teikiama tel. nr. +370 (5) 239 45 74

Kaip mus rasti?

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Lankymosi taisyklės

Muziejaus lankytojai įsigydami bilietą sutinka apsilankymo metu laikytis patvirtintų muziejaus lankymo taisyklių: spausti čia (nuoroda)

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Informacija lankytojams teikiama tel. nr. +370 (5) 239 45 74

Kaip mus rasti?

Pritaikymas judėjimo negalią turintiems asmenims

Visa ekspozicija, sanitariniai mazgai yra pritaikyti judėjimo negalią turintiems lankytojams. Platesnę informaciją rasite čia.

Pritaikymas regėjimo negalią turintiems asmenims
Neregiams
Atvykstant viešuoju transportu, patogiausia būtų išlipti stotelėje Kalnų parkas, kuri yra arčiausiai muziejaus, T. Kosciuškos g. 6, Vilnius.
Nuo stotelės iki muziejaus įėjimo ateiti nėra paprasta, kol kas taktilinių indikatorių paviršių nėra, bet mes mielai Jus pasitiksime ir palydėsime į muziejų. Prieš atvykdami, susisiekite tel. +370 (5) 239 4574.
Silpnaregiams
Atvykstant nuo centro T. Kosciuškos gatve:
– Dešinėje pusėje ieškoti greta pastato esančių lauko parodos stendų ir didelių baltų raidžių LNM.
– Suradus šiuos objektus, pakelkite akis į viršų ir ant pastato antrojo aukšto rasite užrašą juodomis raidėmis „Istorijų namai“.
– Prie pastato pamatysite metalinius vartus, kurie muziejaus darbo metu yra atverti. Šie vartai veda link muziejaus vidinio kiemo.
– Lipkite į įkalnę ir eikite tiesiai, kairėje pusėje pamatysite dideles rudas duris, prie jų įstiklintą stendą. Šios durys veda į muziejų. Prie durų yra laiptai, jie nėra pažymėti kontrastinėmis juostomis.
– Įėjus į muziejų, iš karto kairėje pusėje bus kasa ir informacijos centras, kuriame dirbantys darbuotojai suteiks jums reikiamą informaciją apie veikiančias parodas.
Muziejaus ekspozicijos yra įrengtos pirmame ir antrame pastato aukštuose. Patekti į antrą pastato aukštą galima erdviu liftu.

Parodose lankytojus pasitiks nemokami audiogidai. Mažųjų lankytojų smalsumą žadins interaktyvūs parodų elementai. Kviečiame įsigyti ar pavartyti parodų katalogus bei pasimėgauti kava jaukioje muziejaus kavinėje.

Renginiai ir parodos

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Dėmesio! Fiksuojame migracijos istorijas

Istorijų namai

Skirta: 5-8 klasė, 9-12 klasė

Visos veiklos

Naujienos

Visos Istorijų namų aktualijos

Apie muziejų

Istorijų namai – tai erdvė, kurioje istorija lankytojams pristatoma ne kaip fiksuota praeitis, o kaip mūsų visų sukurta ir tebekuriama realybė.

Čia lankytojas yra kviečiamas kalbėti apie daugeriopą istorijos sampratą ir skirtingus požiūrius. Tai, kas vyko praeityje, dabar yra tiriama istorikų, archeologų, antropologų ir įkvepia dizainerius, menininkus, fotografus ir daugybę kitų kūrėjų. Visą šią skirtybių sintezę apibendrina vienas kūrinys – paroda – ir jos autorius – kuratorius.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Kontaktai

Adresas

T. Kosciuškos g. 3, Vilnius

Tel. nr. +370 (5) 239 45 74

El. p.

Sekite mus
Kaip mus rasti?

Įėjimas į Istorijų namus iš vidinio kiemo.

Artimiausia mokama automobilių stovėjimo aikštelė T. Kosciuškos g. 1a.

Muziejų galima pasiekti ir viešuoju transportu – Kalnų parko stotelė (2, 3, 4, 17 troleibusais), Karaliaus Mindaugo stotelė (2, 4, 17 troleibusais, 6g, 10 autobusais).