Praeities istorijos dabarčiai

Planuoti apsilankymą

Antradienį–penktadienį 10–20 val., šeštadienį–sekmadienį 12–18 val.

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui.

Bilietų kainos

 • Suaugusiesiems – 6,00 €
 • Lengvatinis bilietas* – 3,00 €

Šeimos bilietas

 • 1 suaugusysis ir 1–3 nepilnamečiai vaikai – 9,00 €
 • 2 suaugusieji ir 1–3 nepilnamečiai vaikai – 15,00 €

Papildomos paslaugos

 • Ekskursija su gidu lietuvių arba anglų kalba grupei iki 10 žmonių (60 min.) – 10,00 € (papildomai reikia įsigyti lankytojų bilietus)
 • Edukacinis užsiėmimas – 2,00 € (suaugusiesiems papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)

* mokiniams, profesinio mokymo įstaigų mokiniams ir studentams; neįgaliesiems (30-55 proc. darbingumo lygis); nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; pensininkams (iki 80 metų); nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspoziciją nemokamai lanko: ikimokyklinio amžiaus vaikai; našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai; socialiai remtini vaikai; asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni; mokytojai, vadovaujantys mokinių grupei; neįgalieji (0-25 proc. darbingumo lygis) ir juos lydintis asmuo; turistus lydintys kelionių vadovai; Lietuvos gidų sąjungos nariai; Šeimos kortelės savininkai; žurnalistai; muziejininkai; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai, pateikę pažymėjimą; visi lankytojai paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį.

Informacija lankytojams teikiama tel. nr. +370 (5) 239 45 74

Kaip mus rasti?

Pritaikymas specialiųjų poreikių turintiems asmenims

Visa ekspozicija, sanitariniai mazgai yra pritaikyti judėjimo negalią turintiems lankytojams.

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Šeimoms

Mažuosius muziejaus lankytojus ir jų tėvelių parodoje lydės draugiškas Nilo krokodilas, kuris patrauklia vaikams kalba pristatys paslapčių ir įdomybių kupiną senovės Egipto pasaulį, o pačių smalsiausių lauks nemokami užduočių lapai.

Ekskursijos vedamos lietuvių ir anglų kalbomis. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. nr. 8 5 239 45 35 arba el. p. istoriju.namai@lnm.lt

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejaus arba institucijos, su kuria muziejus yra sudaręs sutartį, ekskursijų vadovai.

Muziejus lankytojams atidarytas. Siekiant užtikrinti saugumą, lankytojų prašoma:

 • Būtinai dėvėti apsaugines veido kaukes.
 • Būtinai dezinfekuoti rankas.
 • Būtinai laikytis saugaus 2 metrų atstumo tarp kitų lankytojų ir darbuotojų.
 • Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
 • Atsižvelgti į žodinius personalo nurodymus per visą vizitą.

Rekomenduojame likti namuose, jeigu Jūsų temperatūra aukštesnė nei 37,2 laipsniai arba turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų, tokių kaip sloga, čiaudulys, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Vienu metu muziejų lankyti galinčių žmonių skaičius ribojamas. Jeigu apsilankymo metu muziejuje lankytojų bus daugiau, nei leidžiama, maloniai prašysime palaukti. Dėkojame už kantrybę!

Renginiai ir parodos

Literatūrinių pokalbių ciklas „Knyga ir kava“

Renginys

Kiekvieną ketvirtadienį

Istorijų namai

Ekskursija po parodą „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“

Ekskursija

2021 06 12, 2021 06 19, 2021 06 26

Istorijų namai

Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai

Paroda

2021 05 06–2022 03

Istorijų namai

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Visos veiklos

Apie muziejų

Istorijų namai – tai erdvė, kurioje istorija lankytojams pristatoma ne kaip fiksuota praeitis, o kaip mūsų visų sukurta ir tebekuriama realybė.

Čia lankytojas yra kviečiamas kalbėti apie daugeriopą istorijos sampratą ir skirtingus požiūrius. Tai, kas vyko praeityje, dabar yra tiriama istorikų, archeologų, antropologų ir įkvepia dizainerius, menininkus, fotografus ir daugybę kitų kūrėjų. Visą šią skirtybių sintezę apibendrina vienas kūrinys – paroda – ir jos autorius – kuratorius.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Kontaktai

Adresas

T. Kosciuškos g. 3, Vilnius

Tel. nr. +370 (5) 239 45 74

El. p. istoriju.namai@lnm.lt

Sekite mus
Kaip mus rasti?

Įėjimas į Istorijų namus iš vidinio kiemo.

Artimiausia mokama automobilių stovėjimo aikštelė T. Kociuškos g. 1a.

Muziejų galima pasiekti ir viešuoju transportu – Kalnų parko stotelė (2, 3, 4, 17 troleibusais), Karaliaus Mindaugo stotelė (2, 4, 17 troleibusais, 6g, 10 autobusais).