Praeities istorijos dabarčiai

Planuoti apsilankymą

Antradienį–sekmadienį 10–18 val., išskyrus trečiadienį 10–20 val.

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui.

Darbo grafiką šventinėmis dienomis rasite: spausti čia (nuoroda)

Bilietų kainos

  • Suaugusiesiems – 7,00 €
  • Lengvatinis bilietas* – 3,50 €

Šeimos bilietas

  • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 12,00 €
  • 2 suaugusieji ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 18,00 €

Papildomos paslaugos

  • Apžvalginė ekskursija lietuvių arba užsienio kalba grupei (1 val.) – 15,00 Eur (papildomai reikia įsigyti lankytojų bilietus)
  • Edukacinis užsiėmimas – 3,00 € (suaugusiesiems papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)

Kombinuoti bilietai

  • Muziejai Vilniuje: apsilankymas visuose Vilniuje veikiančiuose LNM padaliniuose (galioja) – 30,00 €

*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); Lietuvos meno galerininkų asociacijos nariams; POLA kortelės turėtojams; nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams; nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; mokytojams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; asmenims su Vilnius Pass kortelėmis; Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; Ukrainos piliečiams; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Informacija lankytojams teikiama tel. nr. +370 (5) 239 45 74

Kaip mus rasti?

Pritaikymas judėjimo negalią turintiems asmenims

Visa ekspozicija, sanitariniai mazgai yra pritaikyti judėjimo negalią turintiems lankytojams.

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Lankymosi taisyklės

Muziejaus lankytojai įsigydami bilietą sutinka apsilankymo metu laikytis patvirtintų muziejaus lankymo taisyklių: spausti čia (nuoroda)

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Parodose lankytojus pasitiks nemokami audiogidai. Mažųjų lankytojų smalsumą žadins interaktyvūs parodų elementai. Kviečiame įsigyti ar pavartyti parodų katalogus.

Ekskursijos vedamos lietuvių ir anglų kalbomis. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. nr. 8 5 239 45 35 arba el. p.

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejaus arba institucijos, su kuria muziejus yra sudaręs sutartį, ekskursijų vadovai.

Ekskursijas pavieniams žmonėms rasite čia.

Edukacijas šeimoms rasite čia.

Muziejus lankytojams atidarytas. Prieš apsilankymą prašome susipažinti su informacija lankytojams dėl COVID-19: spausti čia (nuoroda)

Renginiai ir parodos

Tarptautinė paroda „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“

Paroda

2023 09 20 – 2024 05 26

Istorijų namai

Dokumentinio filmo „Yesterday/Vakar“ peržiūra

Renginys

2023 09 27

Istorijų namai

Tarptautinis šiuolaikinės tekstilės festivalis „IMAGINE!“

Paroda

2023 06 08–2023 10 29

Istorijų namai

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Aš Esu Istorija

Istorijų namai

Skirta: 9-12 klasė, Suaugusieji

Noriu, ko neturiu: Gintaro kelio mainai

Istorijų namai

Skirta: 1-4 klasė, Turintiems intelekto sutrikimų, Turintiems judėjimo negalią, Grupėms su gestų kalbos vertėjais, 5-8 klasė

Praeities atkūrimo laboratorija: romėnai sutinka aisčius

Istorijų namai

Skirta: 5-8 klasė, Turintiems judėjimo negalią

Visos veiklos

Naujienos

Visos Istorijų namų aktualijos

Apie muziejų

Istorijų namai – tai erdvė, kurioje istorija lankytojams pristatoma ne kaip fiksuota praeitis, o kaip mūsų visų sukurta ir tebekuriama realybė.

Čia lankytojas yra kviečiamas kalbėti apie daugeriopą istorijos sampratą ir skirtingus požiūrius. Tai, kas vyko praeityje, dabar yra tiriama istorikų, archeologų, antropologų ir įkvepia dizainerius, menininkus, fotografus ir daugybę kitų kūrėjų. Visą šią skirtybių sintezę apibendrina vienas kūrinys – paroda – ir jos autorius – kuratorius.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Kontaktai

Adresas

T. Kosciuškos g. 3, Vilnius

Tel. nr. +370 (5) 239 45 74

El. p.

Sekite mus
Kaip mus rasti?

Įėjimas į Istorijų namus iš vidinio kiemo.

Artimiausia mokama automobilių stovėjimo aikštelė T. Kosciuškos g. 1a.

Muziejų galima pasiekti ir viešuoju transportu – Kalnų parko stotelė (2, 3, 4, 17 troleibusais), Karaliaus Mindaugo stotelė (2, 4, 17 troleibusais, 6g, 10 autobusais).