Praeities istorijos dabarčiai

Planuoti apsilankymą

Antradienį–penktadienį 10–20 val., šeštadienį–sekmadienį 12–18 val.

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui.

Bilietų kainos

 • Suaugusiesiems – 6,00 €
 • Lengvatinis bilietas* – 3,00 €

Šeimos bilietas

 • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 9,00 €
 • 2 suaugusieji ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 15,00 €

Papildomos paslaugos

 • Ekskursija su gidu lietuvių arba anglų kalba grupei iki 10 žmonių (60 min.) – 10,00 € (papildomai reikia įsigyti lankytojų bilietus)
 • Edukacinis užsiėmimas – 2,00 € (suaugusiesiems papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)

*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); neįgaliesiems (30-55 proc. darbingumo lygis); nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims, kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba kuriems nustatytas 25 proc. ir mažesnis darbingumo lygis arba specialiųjų poreikių lygis ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; asmenims su Vilnius Pass kortelėmis; Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Informacija lankytojams teikiama tel. nr. +370 (5) 239 45 74

Kaip mus rasti?

Pritaikymas specialiųjų poreikių turintiems asmenims

Visa ekspozicija, sanitariniai mazgai yra pritaikyti judėjimo negalią turintiems lankytojams.

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Šeimoms

Mažuosius muziejaus lankytojus ir jų tėvelių parodoje lydės draugiškas Nilo krokodilas, kuris patrauklia vaikams kalba pristatys paslapčių ir įdomybių kupiną senovės Egipto pasaulį, o pačių smalsiausių lauks nemokami užduočių lapai.

Ekskursijos vedamos lietuvių ir anglų kalbomis. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. nr. 8 5 239 45 35 arba el. p. istoriju.namai@lnm.lt

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejaus arba institucijos, su kuria muziejus yra sudaręs sutartį, ekskursijų vadovai.

Muziejus lankytojams atidarytas. Siekiant užtikrinti saugumą, lankytojų prašoma:

 • Būtinai dėvėti apsaugines veido kaukes.
 • Būtinai dezinfekuoti rankas.
 • Būtinai laikytis saugaus 2 metrų atstumo tarp kitų lankytojų ir darbuotojų.
 • Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
 • Atsižvelgti į žodinius personalo nurodymus per visą vizitą.

Rekomenduojame likti namuose, jeigu Jūsų temperatūra aukštesnė nei 37,2 laipsniai arba turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų, tokių kaip sloga, čiaudulys, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Vienu metu muziejų lankyti galinčių žmonių skaičius ribojamas. Jeigu apsilankymo metu muziejuje lankytojų bus daugiau, nei leidžiama, maloniai prašysime palaukti. Dėkojame už kantrybę!

Renginiai ir parodos

Nemokamas muziejaus lankymas

Renginys

Paskutinis mėnesio sekmadienis

Visi muziejaus padaliniai

Ekskursija „Aplink Istorijų namus“

Ekskursija

09 04, 09 11, 09 18, 09 25

Istorijų namai

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Po Senosios Europos dangumi

Istorijų namai

Skirta: 1-4 klasė, Šeimos

Migracija. Senoji ir šiuolaikinė Europa

Istorijų namai

Skirta: 9-12 klasė

Visos veiklos

Apie muziejų

Istorijų namai – tai erdvė, kurioje istorija lankytojams pristatoma ne kaip fiksuota praeitis, o kaip mūsų visų sukurta ir tebekuriama realybė.

Čia lankytojas yra kviečiamas kalbėti apie daugeriopą istorijos sampratą ir skirtingus požiūrius. Tai, kas vyko praeityje, dabar yra tiriama istorikų, archeologų, antropologų ir įkvepia dizainerius, menininkus, fotografus ir daugybę kitų kūrėjų. Visą šią skirtybių sintezę apibendrina vienas kūrinys – paroda – ir jos autorius – kuratorius.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Kontaktai

Adresas

T. Kosciuškos g. 3, Vilnius

Tel. nr. +370 (5) 239 45 74

El. p. istoriju.namai@lnm.lt

Sekite mus
Kaip mus rasti?

Įėjimas į Istorijų namus iš vidinio kiemo.

Artimiausia mokama automobilių stovėjimo aikštelė T. Kociuškos g. 1a.

Muziejų galima pasiekti ir viešuoju transportu – Kalnų parko stotelė (2, 3, 4, 17 troleibusais), Karaliaus Mindaugo stotelė (2, 4, 17 troleibusais, 6g, 10 autobusais).