Pasaulio lietuvio gyvenimas ir darbai.

DĖMESIO! Nuolatinė ekspozicija muziejuje dar neįrengta, tačiau maloniai kviečiame apsilankyti parodoje „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“.

Planuoti apsilankymą

Trečiadienį–penktadienį 10–17 val., šeštadienį 11–17 val., sekmadienį 11–16 val.

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui.

Darbo laikas šventinėmis dienomis.

Bilietų kainos

 • Suaugusiesiems – 4,00 €
 • Lengvatinis bilietas* – 2,00 €

Bilietų kainos tik į laikinąją parodą

 • Suaugusiesiems – 2,00 €
 • Lengvatinis bilietas* – 1,00 €

Šeimos bilietas 

 • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 6,00 €
 • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai su galimybe lankytis edukaciniuose užsiėmimuose – 9,00 €
 • 2 suaugusieji ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 10,00 €
 • 2 suaugusieji ir 1–4 nepilnamečiai vaikai su galimybe lankytis edukaciniuose užsiėmimuose – 13,00 €

Papildomos paslaugos

 • Ekskursija lietuvių arba užsienio kalba grupei (iki 10 asmenų) – 10,00 € + lankytojų bilietai
 • Ekskursija lietuvių arba užsienio kalba pavieniams registruotiems suaugusiems lankytojams – 2,00 € + lankytojo bilietas
 • Edukacinis užsiėmimas mokiniams – 2,00 € arba 3,00 € (suaugusiems papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)
*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); Lietuvos meno galerininkų asociacijos nariams; POLA kortelės turėtojams; nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams; nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; mokytojams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; asmenims su Vilnius Pass kortelėmis (Naujojo arsenalo, Senojo arsenalo, Signatarų namų, Gedimino pilies bokšto, Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, Kazio Varnelio namų-muziejaus, Istorijų namų ekspozicijose); Lietuvos vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentams; Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; AB „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; Ukrainos piliečiams; organizuotoms migrantų grupėms; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinių edukacinius užsiėmimus nemokamai leidžiama lankyti:

vaikams iki 3 metų; vaikų globos namų auklėtiniams; socialiai remtiniems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); mokytojams, lydintiems mokinių grupes.

Nurodytos lengvatos taikomos tik lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą, išskyrus ikimokyklinio amžiaus vaikus ir visus lankytojus kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų kalbomis. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. nr. +370 685 35 914 arba el. p.

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejuje dirbantys arba muziejaus akredituoti gidai.

Ekskursijas rasite čia.

Užsakomas ekskursijas rasite čia.

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Lankymosi taisyklės

Muziejaus lankytojai įsigydami bilietą sutinka apsilankymo metu laikytis patvirtintų muziejaus lankymo taisyklių: spausti čia (nuoroda)

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Pritaikymas judėjimo negalią turintiems asmenims

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus įsikūręs istorinėje XIX a. pabaigoje statytoje ir 2023 metais pilnai atnaujintoje medinėje viloje. Į muziejų galima patekti savarankiškai be fizinės aplinkos kliūčių – trinkelėmis grįstu miesto šaligatviu arba atvykus į kieme esančią erdvią parkavimo aikštelę, iš kurios iki keltuvo veda kietos dangos ne siauresni nei 1,20 m. takai. Muziejaus ekspozicija ir kitos patalpos, taip pat sanitariniai mazgai yra pritaikyti judėjimo negalią turintiems asmenims. Ekspozicinės erdvės išsidėsčiusios pirmame pastato aukšte, antrajame įrengtos edukacinės erdvės ir administracinės patalpos. Tarp aukštų judama laiptais arba liftu. Platesnę informaciją rasite čia: (prisegamas pdf su nuotraukomis)

Pritaikymas regos negalią turintiems asmenims
Muziejuje taktilinio žymėjimo ar taktilinių maketų nėra, tačiau vizito metu jus lydės muziejininkai, kurie papasakos apie įsikūrusias parodas. Šiuo metu, kol rengiama nuolatinė tarpukario laikotarpio ir žymaus Lietuvos atgimimo veikėjo Jono Šliūpo istorijas pasakojanti ekspozicija, muziejuje veikia laikinos parodos. Muziejaus darbuotojai mielai pasidalins pasakojimais apie senajai Palangos architektūrai būdingą puošnią muziejaus vilą ir čia gyvenusius žmones.
Savarankiškai atvykstančius kviečiame vadovautis šiomis nuorodomis:
 • Į muziejų galima atvykti Vytauto gatve (grįstu šaligatviu) arba Jono Šliūpo gatve (pro vidinį kiemą, su galimybe nemokamai palikti automobilį).
 • Ateinant nuo Vytauto gatvės Birutės parko kryptimi ties 23 numerio pastatu sukite į dešinę.
 • Keliaukite maždaug 100 m ilgio šaligatviu. Dėmesio – tako viduryje maždaug pusiaukelėje stovi Jono Šliūpo biustas, apeikite jį ir priartėsite prie muziejaus teritoriją juosiančios tvoros su žemais varteliais. Muziejaus darbo metu varteliai dažniausiai atviri.
 • Praėję pro vartelius atsidursite muziejaus kieme, į pastatą pateksite šiek tiek pasukę į dešinę ir užlipę neaukštais dvišoniais laipteliais.
 • Užėję į pastatą pateksite į verandą, po to – į prieškambarį, iš jo dešinėje – į patalpą, kurioje įsikūrusi muziejaus kasa. Čia jus pasitiks mūsų darbuotojas.
 • Jei atvyksite iš Jono Šliūpo gatvės pusės – pro muziejaus kiemą – į muziejų galite patekti išoriniu liftu. Jis įrengtas kairėje pastato pusėje. Lifto mygtukas kabinos dešinėje maždaug 1 m aukštyje, viduje lifto valdymo mygtukai išdėstyti horizontaliai dešinėje. Į pirmą aukštą pakilsite paspaudę antrąjį mygtuką, į antrąjį aukštą – pirmą.
 • Lifto durys pereinamos – įeisite pro vienas, išeisite pro kitas. Kasos kambarį, esantį pirmame aukšte, pasieksite perėję dvi dešinėje esančias ekspozicines sales. Čia jus pasitiks mūsų darbuotojas.
 • Jei turite klausimų dėl patekimo į muziejų ar dėl pasitikimo jo prieigose, prašytume susisiekti tel. +370 685 35914. Mielai jus pasitiksime ir palydėsime.

Renginiai ir parodos

Atšvaito dirbtuvės „Spinduliuojantis opartas“

Renginys

2024 03 02; 2024 03 06; 2024 03 13; 2024 03 20

Jono Šliūpo muziejus

Paroda „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“

Paroda

Nuo 2023 11 08

Jono Šliūpo muziejus

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Bingo! Išpakuok parodą

Jono Šliūpo muziejus

Skirta: 1-4 klasė, 5-8 klasė, 9-12 klasė

Visos veiklos

Aktualijos

Visos Jono Šliūpo muziejaus aktualijos

Apie muziejų

Apsilankydami XIX a. pab. grafų Tiškevičių statytoje medinėje viloje, kurioje 1931–1944 metais gyveno pirmasis Palangos miesto burmistras Jonas Šliūpas (1861–1944), pajusite šios progresyvios ir bekompromisės asmenybės dvasią. Ekspozicija apie Joną Šliūpą kol kas dar rengiama, tad kviečiame apsilankyti parodoje „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“ ir sekti naujienas mūsų svetainėje bei socialinių tinklų paskyrose.

Ką čia išvysite?

Atsinaujinusiame Jono Šliūpo muziejuje šiuo metu galite išvysti pasaulinio garso menininko Kazio Varnelio tapybos darbus bei Lietuvos nacionalinio muziejaus rinkiniuose saugomus įvairių Lietuvos regionų tekstilės dirbinius, atkeliavusius iš Vilniuje esančio Kazio Varnelio namų-muziejaus.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Mažosios Lietuvos delmonai

Virtualus renginys

Virtualus muziejus

Kontaktai

Adresas

Vytauto g. 23a, Palanga

Tel. nr. +370 612 86114

El. p.

Sekite mus

Kaip mus rasti?

Į muziejų pateksite eidami taku, vedančiu per sodybos teritoriją.

Pakeliui į muziejų lankytojus pasitinka Jono Šliūpo paminklas.