Optinio meno meistras ir jo kolekcija

Planuoti apsilankymą

Trečiadienį–sekmadienį 10–18 val.

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui.

Bilietai savarankiškam ekspozicijos dalies ir parodų lankymui

  • Suaugusiesiems – 5,00 €
  • Lengvatinis bilietas* – 2,00 €

Šeimos bilietas

  • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 8,00 €
  • 2 suaugusieji ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 12,00 €

Ekskursijos pavieniams lankytojams

  • Apžvalginė ekskursija pavieniam asmeniui** – 8,00 €
  • Išplėstinė ekskursija pavieniam asmeniui – 17,00 €

Ekskursijos lankytojų grupėms nuo 4 iki 10 asmenų

  • Apžvalginė ekskursija grupei – 30,00 €
  • Išplėstinė ekskursija grupei – 50,00 €

Edukacinis užsiėmimas – 2,00 €

*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); neįgaliesiems (30-55 proc. darbingumo lygis); nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims, kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba kuriems nustatytas 25 proc. ir mažesnis darbingumo lygis arba specialiųjų poreikių lygis ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; asmenims su Vilnius Pass kortelėmis; Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Lankymo tvarka

Bilietą įsigiję lankytojai gali pamatyti savarankiškai lankytis pritaikytas ekspozicijų ir parodų patalpas: 14 iš 43 salių. Likusi muziejaus dalis lankoma tik su muziejininku, užsisakius ekskursiją. Ekskursijos gali būti apžvalginės (iki 1,5 val. trukmės) ir išplėstinės, kai aplankoma biblioteka bei dailininko studija (iki 2 val.).

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Lankymosi taisyklės

Muziejaus lankytojai įsigydami bilietą sutinka apsilankymo metu laikytis patvirtintų muziejaus lankymo taisyklių: spausti čia (nuoroda)

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Pritaikymas judėjimo negalią turintiems asmenims

Ekspozicija nėra pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims.

Socialinės istorijos tėvams, auginantiems ASS vaikus

Baisu išsiruošti į naują ir dar nepažintą erdvę? Socialinės istorijos padės iš anksto susipažinti su muziejumi ir tuo, kas laukia atvykus (parsisiųsti).

Bilietą įsigiję lankytojai gali pamatyti savarankiškai lankytis pritaikytas ekspozicijų ir parodų patalpas: 14 iš 43 salių. Likusi muziejaus dalis lankoma tik su muziejininku, užsisakius ekskursiją. Ekskursijos gali būti apžvalginės (iki 1,5 val. trukmės) ir išplėstinės, kai aplankoma biblioteka bei dailininko studija (iki 2 val.).
Ekskursijos gali būti apžvalginės (iki 1,5 val. trukmės) ir išplėstinės, kai aplankoma biblioteka bei dailininko studija (iki 2 val.). Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. (8 5) 279 16 44 arba el. p. k.varnelio.muziejus@lnm.lt

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejaus arba institucijos, su kuria muziejus yra sudaręs sutartį, ekskursijų vadovai.

Muziejus lankytojams atidarytas. Prieš apsilankymą prašome susipažinti su informacija lankytojams dėl COVID-19: spausti čia (nuoroda)

Renginiai ir parodos

Antrą Kalėdų dieną – nemokamas muziejų lankymas

Kalėdos muziejuje

2021 12 26

Naujasis arsenalas

Vardai, tapę mūsų laiko ženklais

Paroda

2021 07 21–2021 12 31

Kazio Varnelio namai-muziejus

Nemokamas muziejaus lankymas

Renginys

Paskutinis mėnesio sekmadienis

Visi muziejaus padaliniai

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Kelionė po optinio meno meistro Kazio Varnelio pasaulį

Kazio Varnelio namai-muziejus

Skirta: Suaugusieji

Spalva ir forma

Kazio Varnelio namai-muziejus

Skirta: 5-8 klasė, 9-12 klasė, Šeimos, Suaugusieji

Visos veiklos

Apie muziejų

Dailininko, kolekcininko Kazio Varnelio (1917–2010) namai-muziejus iš pirmo žvilgsnio primena nedidelį gyvenamąjį namą. Vis dėlto čia – daugiau nei keturiasdešimt ekspozicinių salių, kuriose dera senoji grafika, žemėlapiai, Vakarų Europos skulptūra ir tapyba, istoriniai baldai, taip pat Tolimųjų Rytų menas bei paties K. Varnelio optinio meno kompozicijos.

Ką čia išvysite?

Vieninteles Lietuvos muziejuose eksponuojamas ispanų dailininko Francisco Goyaʼos graviūras iš garsiojo ciklo Los Caprichos (1798); 1631 m. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapį, vadinamąjį Radvilos Našlaitėlio žemėlapį; įspūdingus juodai baltus optinio meno šedevrus, tarp jų itin paveikią optinę kompoziciją „Convex and Concave“; modernaus dizaino baldus.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Kontaktai

Adresas

Didžioji g. 26, Vilnius

Tel. nr. +370 (5) 279 16 44

El. p. k.varnelio.muziejus@lnm.lt

Sekite mus
Kaip mus rasti?

Įėjimas į muziejų iš Didžiosios gatvės (greta Vilniaus rotušės).

Artimiausios mokamos automobilių stovėjimo vietos Didžiojoje, Vokiečių g.

Muziejų galima pasiekti viešuoju transportu (10 minučių pėsčiomis) – Užupio stotelė (10, 11, 33 autobusais), Aušros vartų, Bazilijonų stotelės (13, 31, 34, 74 autobusais), MO muziejaus stotelė (1G, 11, 53, 88 autobusais; 1, 2, 7 troleibusais).