Socialinis projektas „SANtakos“

  • Įvairios datos (žr. aprašyme)
  • Įvairūs laikai (žr. aprašyme)
  • Žr. aprašyme
  • Renginys
  • Nemokamai

Lietuvos nacionalinis muziejus, tęsdamas savo veiklą socialinio recepto iniciatyvoje, rudenį pradeda projektą „SANtakos“, skirtą senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems senjorams. Šiuo projektu siekiama stiprinti senjorų psichologinę gerovę ir psichikos sveikatą įtraukiant juos į ilgalaikes nemokamas kūrybiškumą lavinančias neformaliojo švietimo veiklas.

Kviečiame senjorus susipažinti su šio projekto programa ir dalyvauti užsiėmimuose.

PIEŠIMAS SIŪLŲ DYGSNIAIS

Užsiėmime pirmiausia pasidalysime prisiminimais apie vaikystės ir jaunystės namuose turėtus išsiuvinėtus rankdarbius ir jų raštus. Po to imsimės kūrybos – tekstiliniais flomasteriais ant audinio nupiešime raštus ir juos išsiuvinėsime; tada visų sukurtus fragmentus perkelsime ant drobės; galiausiai – įvertinsime savo bendrą kūrinį, kuris po kelerių metų taps dar vienu mūsų prisiminimu.

Dalyvių skaičius: 10

Užsiėmimo diena trečiadienis: rugsėjo 25 d., spalio 2, 16, 23 ir 30 d.; lapkričio 6 d. ir 13 d.

Pradžia: 15.00 val.

Trukmė: 1 val.

Vieta: Senasis arsenalas, Arsenalo 3, II a. (įėjimas į Edukacijų klasę per Archeologijos ekspoziciją).

Vadovė: Gražina Aleksandra Škikūnaitė – autorinę tekstilę kurianti dailininkė tekstilininkė, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro tapybos ir kompozicijos mokytoja.

VITRAŽO KŪRIMO DIRBTUVĖS

Užsiėmime susipažinsime su vitražo kūrimo technikomis ir medžiagomis. Savo vitražą kiekvienas kursime naudodami perkeliamus vitražinius dažus: pirmiausia nusipiešime linijinį piešinį ir perkelsime jį ant skaidraus plastiko, tada perkeltą kompoziciją nutapysime skaidriais vitražiniais dažais ir stebėsime, kaip spalvų ir šviesos žaismė atskleis vitražo kompoziciją ir detales. Galiausiai – visi kartu įvertinsime kiekvieną kūrinį ir pasidalinsime savo patirtimi juos kuriant.

Dalyvių skaičius: 8

Užsiėmimo diena – penktadienis: spalio 4, 11, 18 ir 25 d.; lapkričio 8 ir 15 d.

Pradžia: 12.00 val.

Trukmė: 1 val.

Užsiėmimo diena – šeštadienis: rugsėjo 21 ir 28 d., spalio 5 d.

Pradžia: 14.00 val.

Trukmė: 1 val.

Vieta: Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26.

Vadovė: Brigita Rimkutė – Vilniaus dailės akademijos alumnė, edukacijų kūrėja ir rengėja, kultūrinės veiklos muziejuje dalyvė.

AUDIMAS KLASIKINĖS TAPISERIJOS TECHNIKA

Kūrybinėse dirbtuvėse turėsime galimybę išmokti austi vertikaliu audimo rėmu ir nusiausti gobeleną sau. Audimo procesas nėra greitas, todėl ausdami turėsime laiko pasikalbėti ir apie spalvas bei jų derėjimą, ir apie įvairias audimo technikas bei tapiseriją.

Dalyvių skaičius: 10

Užsiėmimo diena – antradienis: spalio 8, 22 ir 29 d.; lapkričio 5, 12 ir 19 d.

Pradžia: 15.00 val.

Trukmė: 1 val.

Vieta: Senasis arsenalas, Arsenalo 3, II a. (įėjimas į Edukacijų klasę per Archeologijos ekspoziciją).

Vadovė: Rugilė Šeštokaitė – Vilniaus dailės akademijos tekstilės ir dizaino studentė, kūrybinių dirbtuvių VDA ir Istorijų namuose vedėja.

MEZGIMAS DVIPUSIU ŽAKARDU

Kūrybinėse dirbtuvėse turėsime galimybę išmokti unikalų mezgimo būdą – dvipusį žakardą. Pasikalbėsime apie tautinių raštų simboliką, tada mokysimės megzti raštuotas dvigubas pirštines arba šaliką. Tuo pačiu – keisimės patirtimi, megsime pokalbius ir naujas pažintis.

Dalyvių skaičius: 10

Užsiėmimo diena ketvirtadienis: rugsėjo 26 d.; spalio 3 ir 10 d.

Pradžia: 14.00 ir 15.00 val.

Trukmė: 1 val.

Užsiėmimo diena ketvirtadienis: spalio 17, 24 ir 31 d.; lapkričio 7 d.

Pradžia: 14.00 val.

Trukmė: 1 val.

Vieta: Istorijų namai, Kosciuškos g. 3.

Vadovė: Regina Žvirblienė – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, tradicinių amatų meistrė, kurios mezginiai ir nėriniai yra pripažinti sertifikuotais tautinio paveldo produktais.

KŪRYBINIS RAŠYMAS

Užsiėmimas orientuotas ne į tobulą rezultatą, o į patį procesą, todėl jame lavinsime įgūdį išreikšti save raštu, fantazuoti ir saikingai bendrauti. Surašysime popieriuje savo kasdienes mintis, prisiminimus ar istorijas ir patirsime, kaip malonu žaisti žodžiais ir kurti atsipalaidavus, žaismingai. Atliksime laisvojo rašymo, eilėraščio kūrimo, objekto ar žmogaus aprašymo ir kitus pratimus.

Dalyvių skaičius: 10

Užsiėmimo diena – antradienis: spalio 1, 8 ir 15 ir 29 d.; lapkričio 5, 12 ir 26 d.

Pradžia: 15.00 val.

Trukmė: 1 val.

Vieta: Istorijų namai, T. Kosciuškos g. 3.

Vadovė: Tautė Šumskė – tekstų kūrėja, žurnalistė, „LRT Opus“ radijo tinklalaidės „Žaidžiam žmogų“ bendraautorė, rašymo dirbtuvių organizatorė ir vedėja.

SVARBU:

dalyvavimas šiose Lietuvos nacionalinio muziejaus siūlomose veiklose nemokamas, nes jas finansuoja Lietuvos Respublikos valstybė;

reikalinga išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba tel. +370 682 30056, nes vietų skaičius ribotas.