Ten, kur prabėgo tautos patriarcho vaikystė

Planuoti apsilankymą

Gegužę–rugsėjį: pirmadieniais–penktadieniais 9–18 val., šeštadieniais 10–18 val., sekmadieniais 10–15 val.

Spalį–balandį: pirmadieniais–penktadieniais 9–17 val., šeštadieniais 10–17 val., sekmadieniais muziejus nedirba, išskyrus kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį 10–15 val.

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui.

Darbo laikas šventinėmis dienomis.

Bilietų kainos

  • Suaugusiesiems – 4,00 €
  • Lengvatinis bilietas* – 2,00 €

Šeimos bilietas

  • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 6,00 €
  • 2 suaugusieji ir 1-4 nepilnamečiai vaikai – 10,00 €

Papildomos paslaugos

  • Ekskursija grupei iki 20 asmenų – 10,00 € (papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)
  • Maisto gaminimo edukaciniai užsiėmimai moksleiviams – 5,00 € arba 6,00 €
  • Maisto gaminimo edukaciniai užsiėmimai suaugusiems – 6,00 € arba 10,00 € (papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)
  • Edukacinis užsiėmimas vaikams nuo 4 metų ir moksleiviams – 2,00 € arba 3,00 € (suaugusiesiems papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)
  • Mokestis už asmenines fotosesijas J. Basanavičiaus gimtinės sodyboje – 10,00 €
*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); Lietuvos meno galerininkų asociacijos nariams; POLA kortelės turėtojams; nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams; nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; mokytojams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; asmenims su Vilnius Pass kortelėmis (Naujojo arsenalo, Senojo arsenalo, Signatarų namų, Gedimino pilies bokšto, Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, Kazio Varnelio namų-muziejaus, Istorijų namų ekspozicijose); Lietuvos vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentams; Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; AB „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; Ukrainos piliečiams; organizuotoms migrantų grupėms; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinių edukacinius užsiėmimus nemokamai leidžiama lankyti:

vaikams iki 3 metų; vaikų globos namų auklėtiniams; socialiai remtiniems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); mokytojams, lydintiems mokinių grupes.

Nurodytos lengvatos taikomos tik lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą, išskyrus ikimokyklinio amžiaus vaikus ir visus lankytojus kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. nr. +370 342 6 93 65 arba el. p.

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejuje dirbantys arba muziejaus akredituoti gidai.

Edukacijas ir ekskursijas rasite čia.

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Lankymosi taisyklės

Muziejaus lankytojai įsigydami bilietą sutinka apsilankymo metu laikytis patvirtintų muziejaus lankymo taisyklių: spausti čia

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje

Pritaikymas judėjimo negalią turintiems asmenims

Į muziejų atvykti galima tik automobiliu. Prie muziejaus yra erdvi asfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje visada rasite vietos savo automobiliui. Nuožulnaus užvažiavimo ant šaligatvio nėra. Didžiąją dalį kelio iki muziejaus dengia veja bei akmenų nuogrindos. Kiemo reljefas nelygus.

Muziejaus ekspozicijos išsidėsčiusios keturiuose pastatuose, kurių architektūra būdinga tradicinei kaimo sodybai: dalis pastatų mediniai, aukšti slenksčiai, žemos durų staktos ir lubos, blankus apšvietimas.

Lankytojai su judėjimo negalia savarankiškai gali apsilankyti tik viename ekspoziciniame pastate – vadinamoje kiaulidėje. Šiuo metu ten įrengta paroda „Kalbantys ąžuolai“. Tame pačiame pastate yra žmonėms su judėjimo negalia pritaikytas tualetas, į kurį patenkama iš pagrindinės ekspozicijos salės. Tualeto durų angos plotis – 90 cm, yra laisva nekliudoma erdvė manevruoti, įrengti ranktūriai.

Didžioji dalis ekspozicijos: gyvenamasis namas, klėtis bei klojimas judėjimo negalią turintiems asmenims nepritaikyta.

Daugiau informacijos rasite čia.

Pritaikymas regos negalią turintiems asmenims
Muziejuje nėra taktilinio žymėjimo ar taktilinių maketų, tačiau vizitą suderinus iš anksto, muziejaus erdvėse jus palydės gidas, padėsiantis susiorientuoti erdvėje ir vaizdžiai papasakosiantis apie jus supančius objektus, sodybos bei Jono Basanavičiaus istoriją. Siekiant geriau pažinti Jono Basanavičiaus gimtinės ekspozicijas ir įsivaizduoti, kokioje aplinkoje vaikystėje gyveno patriarchas, sudaryta galimybė daugumą supančių objektų ir eksponatų paliesti.
Jei turite klausimų dėl patekimo į muziejų ar dėl pasitikimo jo prieigose, prašytume susisiekti tel. +370 342 69365. Mielai jus pasitiksime ir palydėsime.

Renginiai ir parodos

Žaidimų kambarys „Kalbantys ąžuolai“

Paroda

Nuo 2023 06 10

Jono Basanavičiaus gimtinė

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Ekskursija Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne

Jono Basanavičiaus gimtinė

Skirta: Suaugusieji

Mergvakaris Ožkabaliuose

Jono Basanavičiaus gimtinė

Skirta: Suaugusieji

Gilių kava: jaunam – stiprybė, senam – sveikata

Jono Basanavičiaus gimtinė

Skirta: 1-4 klasė, Priešmokyklinėms klasėms, 5-8 klasė, 9-12 klasė, Šeimos, Suaugusieji, Turintiems intelekto sutrikimų, Turintiems judėjimo negalią

Visos veiklos

Aktualijos

Visos Jono Basanavičiaus gimtinės aktualijos

Apie muziejų

Jono Basanavičiaus gimtinėje pristatoma atstatyta pasiturinčio Suvalkijos ūkininko vienkiemio sodyba su XIX a. pabaigos – XX a. pradžios tradiciniais, šiam kraštui būdingais gyvenamaisiais ir ūkiniais trobesiais. Tai vienintelė atstatyta Vasario 16-osios Akto signataro gimtoji sodyba.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Ąžuolynas

Vilkaviškio rajone, Ožkabalių kaime, šalia Jono Basanavičiaus gimtinės ošia Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas – viena gražiausių pilietinių iniciatyvų, kurią įkvėpė Sąjūdžio dvasia.

Apie ąžuolyną

Kontaktai

Adresas

Gimtinės g. 17, Ožkabalių I k., Vilkaviškio r.

Tel. nr. +370 342 6 93 65

El. p.

Sekite mus
Kaip mus rasti?

Muziejus nuo Vilkaviškio miesto nutolęs apie 20 kilometrų pietų kryptimi. Atvykti į muziejų galima ir iš kelio Kalvarija – Gražiškiai – Vištytis. Sekite kelio ženklus.

Prie muziejaus yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė.