Išgirsti tylą: užslopintų istorijų archyvas

Planuoti apsilankymą

Buvusi areštinė lankytojams yra uždaryta, kol bus įrengta nauja paroda.
Muziejus šiuo metu nedirba.

Renginiai ir parodos

Nemokamas muziejaus lankymas

Renginys

Paskutinis mėnesio sekmadienis

Visi muziejaus padaliniai

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Visos veiklos

Aktualijos

Visos Buvusios areštinės aktualijos

Apie muziejų

Neries ir Vilnios upių santakoje, T. Kosciuškos gatvėje, įsikūręs 1 numeriu pažymėtas pastatas – tai buvusi areštinė. Paskutiniai sulaikytieji iš jos išėjo 2019 metų rugpjūtį.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Virtualus turas po parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“

Lietuvos nacionalinis muziejus pristato virtualų turą po tarptautinio dėmesio sulaukusią parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“. Paroda, pasakojanti apie 1863–1864 m. sukilimą ir jo dalyvius, naujame muziejaus padalinyje veikė metus. Ir nors pateko į karantino spąstus, vis tiek sugebėjo pritraukti daugiau nei 10 tūkst. lankytojų, o dėl autentiškos erdvės sulaukė kino kūrėjų susidomėjimo – areštinę savo filmavimo aikštele pasirinko ir „Netflix“, ir pripažinti Lietuvos režisieriai.

Virtualioje parodoje lankytojas pats renkasi, kokiu keliu eiti ir į kurią kamerą užeiti. Kamerose ar pakeliui į jas esantys interaktyvūs taškai su vaizdine, tekstine, garsine informacija pasakoja apie svarbiausius parodos eksponatus ir padeda atkurti asmenines 1863–1864 m. sukilėlių istorijas.

Kontaktai

Adresas

T. Kosciuškos g. 1, Vilnius

Tel. nr. +370 (5) 239 45 35

El. p.

Sekite mus
Kaip mus rasti?

Artimiausia mokama automobilių stovėjimo aikštelė T. Kociuškos g. 1a.

Muziejų galima pasiekti viešuoju transportu – Kalnų parko stotelė (2, 4, 17 troleibusais), Karaliaus Mindaugo stotelė (2, 3, 4, 17 troleibusais, 6g, 10 autobusais).