Pilies istorija ir unikali 360° panorama

Planuoti apsilankymą

Kasdien 10–20 val.

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui.

Bilietų kainos

 • Suaugusiesiems – 5,00 €
 • Moksleiviams ir studentams, asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius* – 2,00 €
 • Moksleiviams, organizuotai lankantiems muziejų – 1,00 €

Šeimos bilietas

 • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 8,00 €
 • 2 suaugusieji ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 12,00 €

Istorinis trikampis

 • Apsilankymas Naujajame ir Senajame arsenaluose bei Gedimino pilies bokšte – 10,00 €

Papildomos paslaugos

 • Ekskursija lietuvių kalba grupei iki 20 žmonių (60 min.) – 10,00 €
 • Ekskursija užsienio kalba grupei iki 5 žmonių (60 min.) – 10,00 €
 • Ekskursija užsienio kalba grupei iki 20 žmonių (60 min.) – 15,00 €
 • Edukacinis užsiėmimas moksleiviams – 2,00 €

*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); neįgaliesiems (30-55 proc. darbingumo lygis); nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims, kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba kuriems nustatytas 25 proc. ir mažesnis darbingumo lygis arba specialiųjų poreikių lygis ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; asmenims su Vilnius Pass kortelėmis; Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Filmavimas profesionalia įranga Gedimino pilies bokšto apžvalginėje aikštelėje 1 val. – 20 Eur. Ekspozicijoje filmuoti leidžiama gavus administracijos sutikimą.

Lankymosi taisyklės

Muziejaus lankytojai įsigydami bilietą sutinka apsilankymo metu laikytis patvirtintų muziejaus lankymo taisyklių: spausti čia (nuoroda)

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Pritaikymas judėjimo negalią turintiems asmenims

Ekspozicija nėra pritaikyta judėjimo negalią turintiems lankytojams. Gedimino kalno aikštelė pritaikyta judėjimo negalią turintiems lankytojams, juos į kalną nemokamai kelia keltuvas. Keltuve veikia neįgaliesiems pritaikyti sanitariniai mazgai.

Socialinės istorijos tėvams, auginantiems ASS vaikus

Baisu išsiruošti į naują ir dar nepažintą erdvę? Socialinės istorijos padės iš anksto susipažinti su muziejumi ir tuo, kas laukia atvykus.

Atvykstantiems į muziejų keltuvu nuo Naujojo arsenalo pusės (parsisiųsti) arba nuo Arsenalo gatvės (parsisiųsti)

Atvykstantiems į muziejų pėsčiomis taku nuo Vilnios upės pusės (parsisiųsti)

Ekspozicija pritaikyta ir savarankiškam pažinimui – įrengti terminalai, rodomi filmai, veikia instaliacijos. Antrajame aukšte lankytojų laukia interaktyvi ekspozicija „Laiko juostos vaizdai pro Gedimino pilies langus“ su integruotu audiogidu.
Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. nr. 8 5 261 74 53, 8 5 212 26 17 arba el. p. pilis@lnm.lt

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejaus arba institucijos, su kuria muziejus yra sudaręs sutartį, ekskursijų vadovai.

Kasdien 10–20 val.

Kainos

 • Pasikelti ir nusileisti keltuvu – 2,00 €
  Pasikelti arba nusileisti keltuvu – 1,00 €

Nemokamai keltuvu naudojasi: ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų globos įstaigų auklėtiniai, žmonės su negalia.

Papildoma informacija

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui. Į viršų pasikėlusiems ne keltuvu, o nusileidusiems keltuvu, bilietą reikia įsigyti apačioje. Naudotis keltuvu vaikams iki 12 metų be suaugusiųjų priežiūros draudžiama.

Tel. nr.: +370 (5) 212 00 17

Muziejus lankytojams atidarytas. Prieš apsilankymą prašome susipažinti su informacija lankytojams dėl COVID-19: spausti čia (nuoroda)

Renginiai ir parodos

Šventinė Legendų pilis

Kalėdos muziejuje

2021 12 18

Gedimino pilies bokštas

Antrą Kalėdų dieną – nemokamas muziejų lankymas

Kalėdos muziejuje

2021 12 26

Naujasis arsenalas

Nemokamas muziejaus lankymas

Renginys

Paskutinis mėnesio sekmadienis

Visi muziejaus padaliniai

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Legendų pilis (nuotolinė programa)

Gedimino pilies bokštas

Skirta: 1-4 klasė, 3-6 metai, Šeimos

EKSKURSIJA Gedimino pilies bokšto ekspozicijoje

Gedimino pilies bokštas

Skirta: Suaugusieji

Vilniaus aukštutinės pilies istorija (nuotolinė programa)

Gedimino pilies bokštas

Skirta: 5-8 klasė

Visos veiklos

Apie muziejų

Gedimino pilies bokštas yra lankomiausias Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys. Jame įkurta ekspozicija supažindina su Vilniaus, kaip politinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centro, istorija ir kviečia savo akimis išvysti nuostabią sostinės panoramą.

Ką čia rasite?

Nuo XIV–XV amžiaus kryžiuočių antpuolių išlikusius sviedinius; to paties laikotarpio vieną iš dviejų Lietuvoje rastų arbaleto strėlių su antgaliu, taip pat apeiginį iš rago padarytą kirvelį, puoštą baltiškos svastikos simboliais; kunigaikščio Gedimino 1322–1323 metais popiežiui Jonui XXII ir Europos pirkliams rašytus laiškus; Baltijos keliui skirtą instaliaciją, kuri leis pačiam pasijusti Baltijos kelio dalyviu.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Gedimino kalno lankymas

Gedimino kalnas dienos metu yra laisvai lankomas.

Lankytojai į kalną gali pakilti istoriniu taku nuo Vilnios upės pusės (nepritaikyta dviračiams, neįgaliųjų ar vaikiškiems vežimėliams) bei iš vidinio Senojo arsenalo kiemo keliančiu keltuvu (mokama).

Gedimino kalną juosiančios tvoros vartai nakčiai užrakinami (23.00–7.00).

Kontaktai

Adresas

Arsenalo g. 5, Vilnius

Tel. nr. +370 (5) 261 74 53

El. p. pilis@lnm.lt

Sekite mus
Kaip mus rasti?

Lankytojai į kalną gali pakilti istoriniu taku nuo Vilnios upės pusės (nepritaikyta dviračiams, neįgaliųjų ar vaikiškiems vežimėliams) bei iš vidinio Senojo arsenalo kiemo keliančiu keltuvu (mokama).

Artimiausia mokama automobilių stovėjimo aikštelė T. Kociuškos g. 1a. Muziejų galima pasiekti ir viešuoju transportu – Karaliaus Mindaugo stotelė (2, 3, 4, 17 troleibusais, 6g, 10 autobusais), Arkikatedros stotelė (10, 11, 33 autobusais).