Vieta, kur meilė tėvynei eilėmis „Lietuva, Tėvyne mūsų“ išsiliejo

Planuoti apsilankymą

Antradienį–šeštadienį 10–17 val., sekmadienį 10–15 val.

Paskutiniai bilietai parduodami iki darbo pabaigos likus pusvalandžiui.

Darbo grafiką šventinėmis dienomis rasite: spausti čia (nuoroda)

Bilietų kainos

  • Suaugusiesiems – 2,00 €
  • Lengvatinis bilietas* – 1,00 €

Šeimos bilietas

  • 2 suaugusieji ir 4 vaikai – 5,00 €

Papildomos paslaugos

  • Ekskursija grupei iki 20 žmonių (60 min.) – 5,00 €
  • Edukacinis užsiėmimas moksleiviams – 2,00 € (suaugusiems papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)

*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); Lietuvos meno galerininkų asociacijos nariams; POLA kortelės turėtojams; nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams; nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; mokytojams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; Ukrainos piliečiams; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Pritaikymas specialiųjų poreikių turintiems asmenims

Ekspozicija, sanitariniai mazgai yra pritaikyti judėjimo negalią turintiems lankytojams – į antrą ekspozicijos aukštą kelia liftas, yra pandusai.

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Lankymosi taisyklės

Muziejaus lankytojai įsigydami bilietą sutinka apsilankymo metu laikytis patvirtintų muziejaus lankymo taisyklių: spausti čia (nuoroda)

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Ekskursijos vedamos lietuvių kalba. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. nr. +370 345 5 74 51 arba el. p.

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejaus arba institucijos, su kuria muziejus yra sudaręs sutartį, ekskursijų vadovai.

Ekskursijas pavieniams žmonėms rasite čia.

Edukacijas šeimoms rasite čia.

Muziejus lankytojams atidarytas. Prieš apsilankymą prašome susipažinti su informacija lankytojams dėl COVID-19: spausti čia (nuoroda)

Renginiai ir parodos

Paroda „Iš avilio“

Paroda

2023 05 24–2024 01 07

Vinco Kudirkos muziejus

Nemokamas muziejaus lankymas

Renginys

Paskutinis mėnesio sekmadienis

Visi muziejaus padaliniai

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Cenzūros klausimas – slapti kalbos keliai

Vinco Kudirkos muziejus

Skirta: 9-12 klasė, Turintiems judėjimo negalią

Ekskursija po Kudirkos Naumiestį

Vinco Kudirkos muziejus

Skirta: Šeimos, Suaugusieji

Ir aš mažas buvau… pasakas skaičiau, pirštais skaičiavau

Vinco Kudirkos muziejus

Skirta: 1-4 klasė

Visos veiklos

Aktualijos

Visos Vinco Kudirkos muziejaus aktualijos

Apie muziejų

Vinco Kudirkos muziejaus ekspozicija supažindina su Lietuvos himno autoriumi Vincu Kudirka ir miesteliu, kuriame jis praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus.

Ką čia išvysite?

Čia išvysite eksponatus, susijusius su V. Kudirkos asmenybe: pianiną, kuriuo skambindavo gyvendamas draugų namuose Varšuvoje; jo leisto laikraščio „Varpas“ originalą; V. Kudirkos literatūrinių vertimų – Georgeʼo Gordono Byrono „Kaino“, Friedricho Schillerio „Viliaus Telio“ – rankraščius. Interaktyviuose terminaluose galėsite pavartyti varpininkų leistus leidinius „Varpą“, „Ūkininką“ ir pamatyti draudžiamų knygų slėptuvę, autentiškus knygnešių daiktus ir XIX a. pabaigos tradicinį šiaurės suvalkiečių (zanavykų) tautinį kostiumą.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Kontaktai

Adresas

V. Kudirkos g. 29, Kudirkos Naumiestis, Šakių r.

Tel. nr. +370 345 5 74 51

El. p.

Sekite mus
Kaip mus rasti?

Muziejus įsikūręs miestelio centre, prie miesto parko, priešais Vinco Kudirkos paminklą. Prie muziejaus esančioje gatvėje automobilį galima pasistatyti nemokamai.