Šiuo metu nuolatinė ekspozicija uždaryta rekonstrukcijai. Kviečiame aplankyti muziejuje veikiančias parodas „Neišspręsta kompozicija. Antrasis pasaulinis karas sovietų Lietuvos dailėje“ ir „Laiko šukės ir aidai: sovietinė cenzūra Rimanto Dichavičiaus kūryboje“.

Planuoti apsilankymą

Antradienį–sekmadienį 10–18 val.

Likus pusvalandžiui iki darbo pabaigos bilietai nebeparduodami.

Darbo laikas šventinėmis dienomis.

Bilietų kainos

  • Suaugusiesiems – 5,00 €
  • Lengvatinis bilietas* – 2,50 €

Šeimos bilietas

  • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 8,00 €
  • 2 suaugusieji ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 12,00 €

Kombinuoti bilietai

  • Istorinis trikampis: apsilankymas Naujajame ir Senajame arsenaluose bei Gedimino pilies bokšte – 12,00 €
  • Muziejai Vilniuje: apsilankymas visuose Vilniuje veikiančiuose LNM padaliniuose (galioja vieną mėnesį) – 30,00 €

Papildomos paslaugos

  • Ekskursija grupei – 15,00 € (papildomai reikia įsigyti lankytojų bilietus)
  • Edukacinis užsiėmimas mokiniams – 2,00 € arba 3,00 € (suaugusiems papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)
*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); Lietuvos meno galerininkų asociacijos nariams; POLA kortelės turėtojams; nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams; nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; mokytojams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; asmenims su Vilnius Pass kortelėmis (Naujojo arsenalo, Senojo arsenalo, Signatarų namų, Gedimino pilies bokšto, Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, Kazio Varnelio namų-muziejaus, Istorijų namų ekspozicijose); Lietuvos vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentams; Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; AB „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; Ukrainos piliečiams; organizuotoms migrantų grupėms; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinių edukacinius užsiėmimus nemokamai leidžiama lankyti:

vaikams iki 3 metų; vaikų globos namų auklėtiniams; socialiai remtiniems vaikams; asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); mokytojams, lydintiems mokinių grupes.

Nurodytos lengvatos taikomos tik lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą, išskyrus ikimokyklinio amžiaus vaikus ir visus lankytojus kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Ekskursiją grupei po parodą „Laiko šukės ir aidai: sovietinė cenzūra Rimanto Dichavičiaus kūryboje“ galima užsakyti iš anksto tel.nr. +370 (5) 262 9426 arba el. p. .

Ekskursijos kaina grupei 15 € (papildomai reikia įsigyti lankytojų bilietus).

Ekskursija po parodą „Neišspręsta kompozicija. Antrasis pasaulinis karas sovietų Lietuvos dailėje“ vyksta iš anksto numatytu laiku: daugiau informacijos.

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Lankymosi taisyklės

Muziejaus lankytojai įsigydami bilietą sutinka apsilankymo metu laikytis patvirtintų muziejaus lankymo taisyklių: spausti čia (nuoroda)

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Pritaikymas judėjimo negalią turintiems asmenims

Patekti į muziejų per pagrindinį įėjimą ir į pirmąjį aukštą galima pandusu. Pirmasis aukštas pritaikytas judėjimo negalią turintiems lankytojams.

Tačiau į antrą muziejaus aukštą pakilti galima tik laiptais (lifto nėra). Sanitariniai mazgai lankytojams su judėjimo negalia nėra pritaikyti.

Renginiai ir parodos

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

NAUJOJO ARSENALO EDUKACIJOS IŠSIKĖLĖ Į NAUJAS ERDVES

Užsidarius Naujojo arsenalo nuolatinei ekspozicijai, čia vykusios edukacijos rengiamos ir toliau.

Mokinių ir mokytojų pamėgti Naujojo arsenalo užsiėmimai nuo šiol persikėlė į specialias edukacines klases, įsikūrusias Senajame arsenale (Arsenalo g. 3, Vilniuje).

Čia galite rasti siūlomas edukacijas (nuoroda).

Menas-propaganda

Naujasis arsenalas

Skirta: 9-12 klasė

Grafikos dirbtuvės dailininko Rimanto Dichavičiaus parodoje

Naujasis arsenalas

Skirta: 1-4 klasė, 5-8 klasė

ŽALGIRIS

Naujasis arsenalas

Skirta: 1-4 klasė

Visos veiklos

Aktualijos

Visos Naujojo arsenalo aktualijos

Apie muziejų

Naujojo Arsenalo nuolatinė ekspozicija uždaryta rekonstrukcijai!

Ką čia rasite?

Kol ekspozicija neveikia, kviečiame aplankyti Naujajame arsenale vykstančias parodas.

Plačiau apie Naujojo Arsenalo rekonstrukciją: spausti čia.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Parduotuvė

Ar žinojote, kad kartu su savimi galite išsinešti ir dalelę muziejaus? Ne, ne eksponatą, o išskirtinių ir autentiškų suvenyrų, kuriuose atsispindi tautinio paveldo elementai – raštai, ornamentai, spalvų deriniai. Visus juos iš natūralių medžiagų savo rankomis gamina muziejaus Tekstilės atkūrimo dirbtuvėse dirbančios sertifikuotos tradicinių amatų meistrės.

Suvenyrų parduotuvėje taip pat rasite Lietuvos nacionalinio muziejaus leidinių ir fotografijų albumų, kitų žaismingų ir spalvingų suvenyrų.

Kontaktai

Adresas

Arsenalo g. 1, Vilnius

Tel. nr. +370 (5) 262 94 26

El. p.

Kaip mus rasti?

Įėjimas į Naująjį arsenalą yra priešais paminklą Karaliui Mindaugui.

Artimiausia mokama automobilių stovėjimo aikštelė T. Kociuškos g. 1a.

Muziejų galima pasiekti ir viešuoju transportu – Karaliaus Mindaugo stotelė (2, 3, 4, 17 troleibusais, 6g, 10 autobusais), Arkikatedros stotelė (10, 11, 33 autobusais).