Valstybės ir kultūros istorija

Planuoti apsilankymą

Antradienį–sekmadienį 10–18 val.

Likus pusvalandžiui iki darbo pabaigos bilietai nebeparduodami.

Darbo grafiką šventinėmis dienomis rasite: spausti čia (nuoroda)

Bilietų kainos

 • Suaugusiesiems – 5,00 €
 • Lengvatinis bilietas* – 2,50 €

Šeimos bilietas

 • 1 suaugusysis ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 8,00 €
 • 2 suaugusieji ir 1–4 nepilnamečiai vaikai – 12,00 €

Kombinuoti bilietai

 • Istorinis trikampis: apsilankymas Naujajame ir Senajame arsenaluose bei Gedimino pilies bokšte – 12,00 €
 • Muziejai Vilniuje: apsilankymas visuose Vilniuje veikiančiuose LNM padaliniuose – 30,00 €

Papildomos paslaugos

 • Apžvalginė ekskursija grupei lietuvių arba užsienio kalba (1 val.) – 15,00 Eur (papildomai reikia įsigyti lankytojų bilietus)
 • Išplėstinė ekskursija grupei lietuvių arba užsienio kalba (1,5 val.) – 20,00 Eur (papildomai reikia įsigyti lankytojų bilietus)
 • Audiogidas – nemokamai
 • Edukacinis užsiėmimas – 2,00 € (suaugusiesiems papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą)
 • Proginės veiklos grupėms iki 10 žmonių – 50,00 €
*Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; pensininkams (iki 80 m.); neįgaliesiems (30-55 proc. darbingumo lygis); Lietuvos meno galerininkų asociacijos nariams; POLA kortelės turėtojams; nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijų dalyviams – kariams savanoriams ir laisvės kovų dalyviams; nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; mokytojams. Lengvata taikoma lankytojui pateikus teisę į lengvatą patvirtinantį dokumentą.

Ekspozicijas nemokamai leidžiama lankyti:

ikimokyklinio amžiaus vaikams; našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams; asmenims, kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba kuriems nustatytas 25 proc. ir mažesnis darbingumo lygis arba specialiųjų poreikių lygis ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams; socialiai remtiniems vaikams; mokytojams, vadovaujantiems mokinių grupėms; asmenims su Vilnius Pass kortelėmis; Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės ir meno mokyklų mokiniams; Lietuvos dailės istorikų draugijos nariams; Tarptautinės dailės kritikų asociacijos nariams; Lietuvos archeologų draugijos nariams; gidams, su galiojančiu gido pažymėjimu; turistus lydintiems kelionių vadovams; Kultūros paveldo departamento ir jo teritorinių padalinių darbuotojams; Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariams; Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams; „Lietuvos paštas“ darbuotojams; žurnalistams; Šeimos kortelės savininkams; Vilniaus dailės akademijos studentams; Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentams; Ukrainos piliečiams; visiems lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Filmavimas ir fotografavimas

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

Lankymosi taisyklės

Muziejaus lankytojai įsigydami bilietą sutinka apsilankymo metu laikytis patvirtintų muziejaus lankymo taisyklių: spausti čia (nuoroda)

Mums rūpi Jūsų nuomonė: pasidalinkite savo nuomone apie apsilankymą muziejuje (nuoroda)

Pritaikymas judėjimo negalią turintiems asmenims

Pirmasis ekspozicijos aukštas pritaikytas judėjimo negalią turintiems lankytojams. Į antrą aukštą pakilti galima tik laiptais. Sanitariniai mazgai neįgaliesiems nėra pritaikyti.

Socialinės istorijos tėvams, auginantiems ASS vaikus

Baisu išsiruošti į naują ir dar nepažintą erdvę? Socialinės istorijos padės iš anksto susipažinti su muziejumi ir tuo, kas laukia atvykus (parsisiųsti).

Audiogidas

Išsamesnei savarankiškai patirčiai lankytojai kviečiami pasinaudoti audiogidu.

Virtualūs žaidimai

Ekspozicijoje veikia pavieniams lankytojams, šeimoms ar organizuotoms vaikų grupėms pritaikytas virtualus žaidimas. Prieš apsilankymą arba jo metu išmaniuosiuose telefonuose įsidiekite edukacinę programėlę „Actionbound“ ir nuskenuokite žaidimo QR kodą.

Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Ekskursijos vadovo paslaugos užsakomos iš anksto tel. nr. 8 5 262 9426 arba el. p. edukacija@lnm.lt

Muziejuje ekskursijas gali vesti tik muziejaus arba institucijos, su kuria muziejus yra sudaręs sutartį, ekskursijų vadovai.

Muziejus lankytojams atidarytas. Prieš apsilankymą prašome susipažinti su informacija lankytojams dėl COVID-19: spausti čia (nuoroda)

Renginiai ir parodos

Paroda „Kelkis, kelkis, jau Velykos!“

Paroda

2023 03 01-2023 05 02

Naujasis arsenalas

Keramikos užsiėmimai vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimą

Renginys

Antradieniais (žr. aprašyme)

Naujasis arsenalas

Visi renginiai ir parodos

Edukacija

Tradiciniai instrumentai atgyja

Naujasis arsenalas

Skirta: 1-4 klasė, Šeimos

Kur gyvena pasaka

Naujasis arsenalas

Skirta: 1-4 klasė

Šviečiantys ženklai

Naujasis arsenalas

Skirta: Suaugusieji

Visos veiklos

Aktualijos

Visos Naujojo arsenalo aktualijos

Apie muziejų

Pagrindinė Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspozicija, įkurta Naujajame arsenale, supažindina ne tik su Lietuvos valstybės istorija, bet ir etnine lietuvių kultūra.

Ką čia rasite?

Bažnyčios varpą, menantį Vytauto Didžiojo laikus (1420 m.); XVI–XVII a. Vilniaus miesto budelio kalaviją; XVIII a. kablį maro aukoms traukti; artefaktus, susijusius su Rusijos ir Prancūzijos imperatoriais: mentelę, kuria simbolinę plytą Panerių geležinkelio tunelyje įmūrijo imperatorius Aleksandras II, Petro I rankos atspaudą, odinę dėžutę su, kaip manoma, Napoleono Bonaparto plaukų sruoga; vilniečio, garsiausio XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikrodininko Jokūbo Gierkės laikrodį; Vilniaus Žemutinės pilies XIV a. monetų lobį; inkrustuotą XVII a. šautuvą – karabelę.

Ką sužinosite?
Pastato istorija

Virtualus muziejus

Virtualus muziejus

Parduotuvė

Ar žinojote, kad kartu su savimi galite išsinešti ir dalelę muziejaus? Ne, ne eksponatą, o išskirtinių ir autentiškų suvenyrų, kuriuose atsispindi tautinio paveldo elementai – raštai, ornamentai, spalvų deriniai. Visus juos iš natūralių medžiagų savo rankomis gamina muziejaus Tekstilės atkūrimo dirbtuvėse dirbančios sertifikuotos tradicinių amatų meistrės.

Suvenyrų parduotuvėje taip pat rasite Lietuvos nacionalinio muziejaus leidinių ir fotografijų albumų, kitų žaismingų ir spalvingų suvenyrų.

Kontaktai

Adresas

Arsenalo g. 1, Vilnius

Tel. nr. +370 (5) 262 94 26

El. p. edukacija@lnm.lt

Kaip mus rasti?

Įėjimas į Naująjį arsenalą yra priešais paminklą Karaliui Mindaugui.

Artimiausia mokama automobilių stovėjimo aikštelė T. Kociuškos g. 1a.

Muziejų galima pasiekti ir viešuoju transportu – Karaliaus Mindaugo stotelė (2, 3, 4, 17 troleibusais, 6g, 10 autobusais), Arkikatedros stotelė (10, 11, 33 autobusais).