Karingųjų baltų pėdsakais

Ginkluotės kaita ir raida ne tik atskleidžia žmogaus nuolatinį žengimą į priekį ir tobulėjimą, bet ir pasakoja apie atitinkamo laikotarpio gyvenimo iššūkius. Šiame užsiėmime aiškinsimės, kas buvo svarbiausia gyvenime žmogui akmens, bronzos ir geležies amžiais ir koks buvo žmonių gyvenimas Lietuvos teritorijoje prieš tūkstančius metų? Keliaudami per archeologinius laikotarpius bei mokydamiesi orientuotis istoriniuose perioduose sužinosime, kada atsirado baltai, kada išsiskyrė ir kokios buvo baltų gentys bei kokie buvo svarbiausi mūsų protėvių kasdieniai darbo įrankiai ir ginklai. Aiškinsimės, kodėl baltų gentis galime vadinti karingomis. Dalyviai pagal savo amžių dalyvaus įvairiose veiklose, kuriose tirs istoriją ir įtvirtins žinias, o atlikdami įvairias užduotis lavins ir komandinio darbo kompetencijas.
Užsiėmime ugdomos kompetencijos:
Ugdant pilietiškumo kompetenciją mokiniai supažindinami su Lietuvos ir lietuviškumo ištakomis, pasakojama apie Lietuvos teritorijoje gyvenusius mūsų protėvius ir jų padėtus pamatus Lietuvos valstybei. Formuojamas suvokimas, kaip prieš tūkstančius metų vietiniai gyventojai gynė savo kraštą, savo šeimą ir savo tėvynę.
Kultūrinė kompetencija ugdoma skatinant mokinius atpažinti, lyginti ir sieti įvairiausius apie praeitį liudijančius istorinius šaltinius bei kultūros objektus. Aptariama, kokie ženklai ar konkretūs kultūriniai objektai, paminklai šiandieninėje Lietuvoje susiję su baltų laikais. Kokia baltų veikla, išradimai ir veiksmai yra aktualūs ir mums šiandien? Mokiniai skatinami įvertinti, kokį indėlį baltai įnešė į šiandieninę Lietuvos kultūrą.

Edukaciją užsisakyti galite el. p. [email protected] arba tel. +370 (5) 261 2149.

Edukaciją galima užsisakyti ir per Kultūros pasą.

Suaugusiųjų grupėms papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietus.