Kuriame parodą apie Vasario 16-ąją

  • Pilies g. 26, Vilnius
  • Trukmė 1 val.
  • Grupės dydis iki 30 asm.
  • 9-12 klasė
  • Turintiems judėjimo negalią
  • Edukacinis užsiėmimas
  • Kultūros pasas
  • 3 Eur

Kuo atmintis skiriasi nuo istorijos? Kodėl muziejus (kaip ir biblioteka ar archyvas) yra vadinamas atminties institucija? Kaip tam tikros vietos, datos, simboliai ir daiktai savyje „užkonservuoja“ mums svarbius pasakojimus? Į šiuos klausimus užsiėmimo metu atsakymus atrasime per praktinę veiklą: tapsime parodų kuratoriais ir, dirbdami komandose, sugalvosime, kokie eksponatai galėtų įdomiai ir originaliai papasakoti apie Vasario 16-osios epochą. Idėjų pritrūkti neturėtų – jas pasufleruos pasivaikščiojimas po Signatarų namų muziejų su edukatoriumi. Beliks tik pasitelkti vaizduotę ir sugalvoti kūrybinį sprendimą.

Užsiėmime ugdomos kompetencijos:
Pilietiškumo kompetencija ugdoma moksleiviams įvertinant, kaip, parenkant naują objektą į muziejaus ekspoziciją, gali būti formuojama pilietinė tapatybė. Įsijausdami į parodų kuratorių vaidmenį, edukacinio užsiėmimo dalyviai gali geriau suvokti asmens vaidmenį pilietiniuose ir kultūriniuose procesuose
Pažinimo kompetencija ugdoma mokiniams įsisąmoninant įvykių ir jų vertinimo priklausomybę nuo konteksto (pvz., kaip buvo suprantama ir ką reiškė Vasario 16-oji įvairiais istoriniais laikotarpiais – 1918 metais, tarpukariu, sovietmečiu, šiandien).
Kūrybiškumo kompetencija ugdoma užsiėmimo metu renkant ir kritiškai analizuojant kūrybiniam sprendimui reikalingą informaciją ir pagal edukatoriaus pateiktus kriterijus (objektas turi papildyti pasakojimą apie Nepriklausomybės paskelbimą, jo pateikimo forma turi būti paveiki emociškai, parinktas objektas turi būti įdomus 10–12 klasių moksleivių auditorijai) pasirenkant galutinį sprendimą. Dirbdami grupėse, moksleiviai dalinasi idėjomis, žiniomis, derina skirtingus interesus, operuoja simbolių ir vaizdų kategorijomis. Vertindami skirtingas idėjas, moksleiviai taip pat numato alternatyvius sprendimus, įvertina juos atsižvelgdami į kontekstą ir siekiamą rezultatą.

Edukacija geriausiai tinka 10-12 kl. mokiniams. Šių klasių moksleiviai gali atvykti ir per Kultūros pasą.

Informacija turintiems judėjimo negalią:
Muziejaus ekspozicija įrengta antrame ir trečiame aukštuose. Į juos galima pakilti liftu (plotis 90 cm), kurį rasite Signatarų namų kiemelyje. Dalis Signatarų namų ekspozicijos nėra pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims (su vežimėliu galima patekti į 10 iš 16 muziejaus salių), bet pagrindinės ir svarbiausios erdvės, tokios kaip Nepriklausomybės Akto pasirašymo kambarys, yra pasiekiamos visiems. Ekskursijoje dalyvaujant žmonėms su judėjimo negalia, ji vyksta tam pritaikytose salėse. Muziejus įsikūręs istoriniame pastate, kurio vidaus suplanavimui būdinga nedideli pereinami kambariai. Įėjimų plotis – 110 cm. Maksimalus slenksčio aukštis – 5 cm. Sanitarinis mazgas yra pritaikytas judėjimo negalią turintiems žmonėms (įėjimo į WC plotis – 84 cm). Jį rasite antrame aukšte, šalia lifto.

Edukaciją užsisakyti galite el. p. [email protected] arba tel. +370 669 44148.