Vasario 16-oji, signatarai ir mes
-
Pilies g. 26, Vilnius
-
Trukmė 45 min.
-
Grupės dydis iki 30 asm.
-
1-4 klasė
-
5-8 klasė
-
Grupėms su gestų kalbos vertėjais
-
Turintiems judėjimo negalią
-
Edukacinė ekskursija
-
Kultūros pasas
-
3 Eur
Kaip atrodė Lietuva prieš daugiau nei 100 metų, skelbiant Vasario 16-osios aktą? Kokių profesijų žmonės tuo metu gyveno? Edukacijos metu keliausime po Signatarų namų ekspoziciją ir bandysime įsijausti į XX a. pr. virėjos, kalvio, raštininko, auklėtojos, kepėjos ir agronomo profesijas bei pagalvoti, kaip šie žmonės suprato laisvę ir kokiais būdais galėjo prisidėti prie naujos valstybės kūrimo. Aptarsime, koks mūsų vaidmuo šiuolaikinėje demokratinėje visuomenėje. Taip pat iš arčiau susipažinsime su vienu iš signatarų – Jonu Basanavičiumi, bei aplankysime Nepriklausomybės akto pasirašymo kambarį. Jūsų laukia linksmi žaidimai ir interaktyvios užduotys, kurios sukurs smagią ir įsimintiną apsilankymo muziejuje patirtį.
Užsiėmime ugdomos kompetencijos:
Pilietiškumo kompetencija ugdoma atpažįstant valstybingumo simbolius ir aptariant jų reikšmę, taip pat susipažįstant su valstybingumui reikšmingomis asmenybėmis (Jonas Basanavičius ir kiti signatarai) ir įvykiais (Vasario 16-oji).
Pažinimo kompetencija ugdoma per argumentavimą. Mokiniai, atlikdami užduotis, bus skatinami atsakyti į skirtingo sudėtingumo klausimus, priklausomai nuo amžiaus ir jau turimų žinių, ir pagrįsti savo nuomonę. Tyrinėdami senas nuotraukas, mokiniai turės pasvarstyti apie nuotraukose pavaizduotų asmenų veido išraiškų, nuotaikų priežastį, kodėl taip apsirengę, t. y. bus skatinami pasvarstyti, kas slepiasi „už nuotraukų“.
Kultūrinė kompetencija ugdoma aptariant kiekvieno iš vaikų patirtį minint Vasario 16-ąją. Dalinimasis asmenine patirtimi leis vaikams pasijusti kultūrinio reiškinio dalyviais, taip skatinant jų kultūrinę savimonę. Taip pat ši kompetencija bus ugdoma iš arčiau susipažįstant su tautinio judėjimo dalyviu, signataru Jonu Basanavičiumi.
Edukacija geriausiai tinka 3-6 kl. mokiniams. Šių klasių mokiniams edukaciją rasite ir Kultūros pase.
Informacija turintiems judėjimo negalią:
Muziejaus ekspozicija įrengta antrame ir trečiame aukštuose. Į juos galima pakilti liftu (plotis 90 cm), kurį rasite Signatarų namų kiemelyje. Dalis Signatarų namų ekspozicijos nėra pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims (su vežimėliu galima patekti į 10 iš 16 muziejaus salių), bet pagrindinės ir svarbiausios erdvės, tokios kaip Nepriklausomybės Akto pasirašymo kambarys, yra pasiekiamos visiems. Ekskursijoje dalyvaujant žmonėms su judėjimo negalia, ji vyksta tam pritaikytose salėse. Muziejus įsikūręs istoriniame pastate, kurio vidaus suplanavimui būdinga nedideli pereinami kambariai. Įėjimų plotis – 110 cm. Maksimalus slenksčio aukštis – 5 cm. Sanitarinis mazgas yra pritaikytas judėjimo negalią turintiems žmonėms (įėjimo į WC plotis – 84 cm). Jį rasite antrame aukšte, šalia lifto.
Edukaciją užsisakyti galite el. p. [email protected] arba tel. +370 669 44148.