Signatarų namai kviečia patirti M. K. Čiurlionio kūrybą autentiškoje aplinkoje ir virtualiojoje realybėje

2023 12 15

Signatarų namai Vilniuje kviečia lankytojus išbandyti unikalų būdą tyrinėti meną ir istoriją – pasivaikščioti „Angelų takais“ virtualiojoje realybėje. Didelio populiarumo sulaukęs virtualiosios realybės filmas, paremtas M. K. Čiurlionio kūryba, grįžta į Vilnių. Visi, apsilankę pačioje senamiesčio širdyje, Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namuose, išvys ne tik filmą, bet ir galės apžiūrėti šio LNM padalinio parodas, pažinti M. K. Čiurlionį autentiškoje aplinkoje ir kaip šiuolaikinių menininkų įkvėpimo šaltinį.

Signatarų namai, modernios Lietuvos valstybės simbolis, autentiška vieta, kurioje 1918 m. vasario 16 d. pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, kviečia pažinti laisvės idėjos ištakas ir šiuolaikines jos išraiškas. Būtent čia, Signatarų namuose, galima geriausiai pajusti XX a. pradžios Vilniaus dvasią, to meto visuomenės aktualijas bei nuotaikas, aplinką, kurioje kūrė ir su žinomais to meto vilniečiais bendravo ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Pats menininkas ir jo kelias išskirtinis – kartais jis aktyviai įsiliedavo į visuomenės gyvenimo tėkmę, o kartais jautėsi svetimas, nepripažintas, nepritapęs. Tokia buvo daugelio savo gyvenamąjį metą praaugusių kūrėjų dalia.

M. K. Čiurlionio kūryba Signatarų namuose pristatoma pasitelkiant naująsias technologijas. Virtualioji realybė sujungia menininko kūrinius ir jų fragmentus į užburiančią lėtą tėkmę. Režisierės Kristinos Buožytės virtualiosios realybės filmas „Angelų takais“ žiūrovus tarsi vėl grąžina į tą laiką, kai kūrėjas gyveno Vilniuje, ir kartu dar įtaigiau atskleidžia M. K. Čiurlionio kūrybos unikalumą.

Filmo autorė – pripažinta kino kūrėja, apdovanota Nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrine gerve“ dar už pirmąjį savo pilnametražį filmą „Kolekcionierė“ (2008), vėliau sukūrusi didelio atgarsio sulaukusius filmus „Aurora“ ir „Vesper“. Filmo „Angelų takais“ premjera įvyko prestižiniame Venecijos kino festivalyje, o Nacionaliniuose kino apdovanojimuose filmas pagerbtas „Sidabrine gerve“ už profesinę meistrystę.

Signatarų namuose po filmo peržiūros lankytojai kviečiami pažinti modernios valstybės kūrimosi kelią, pamatyti eksponatus ir prisiliesti prie ekspozicijoje pasakojamos istorijos per M. K. Čiurlionio kūrybinę ir visuomeninę patirtį Vilniuje, atrasti M. K. Čiurlionį kaip šiuolaikinių menininkų įkvėpimo šaltinį.

Šiuo metu Signatarų namai kviečia lankytojus tyrinėti interaktyvią fluxistinę Lietuvos nacionalinio muziejaus parodą „Laisvės siekis kaip žaidimas-įvykis“, komiksų kūrėjos Miglės Anušauskaitės parodą „Signatarės pirmame plane“, pamatyti itin retai visuomenei pristatomą Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16-osios Deklaracijos originalą, pirmą kartą viešai eksponuojamą iš Ukrainos Bachmuto fronto atneštą vėliavą.

Norint pamatyti filmą „Angelų takais“, reikės įsigyti ir Signatarų namų bilietą. Standartinis bilietas – 20 eurų (į kainą įskaičiuotas ir Signatarų namų bilietas). Lengvatinis bilietas – 12,50 euro (į kainą įskaičiuotas ir lengvatinis Signatarų namų bilietas).

Bilietus į filmo peržiūrą galima įsigyti Signatarų namų kasoje ir elektroniniu būdu interneto svetainėje: spausti čia.