Rezidencijos programa KŪRYBATORIJA Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje

2024 03 07

KŪRYBATORIJA – Lietuvos nacionalinio muziejaus filialo Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje veikianti meninių rezidencijų erdvė.

– skirta gyventi ir kurti Lietuvos ir užsienio muziejų darbuotojams, edukatoriams, parodų kuratoriams, menotyrininkams, menininkams, meno mediatoriams, mokslininkams, tyrėjams ir kitų kūrybinių veiklų atstovams, įgyvendinti individualius kūrybinius projektus ar grupines iniciatyvas, jugtines programas su muziejumi, įsitraukti į muziejaus funkciją kūrybinėmis priemonėmis reflektuoti šiandieną ir istoriją, kuriant gyvą santykį su lankytojais, interaktyvių kultūros paslaugų ir produktų muziejų lankytojams kūrimo.

– erdvė augti ir tobulėti, megzti tinklaveiką. Rezidencijų programos metu organizuojami susitikimai su dalyviais ir mentoriais iš įvairių kultūros sferų, Lietuvos nacionaliniame muziejuje dirbančiais specialistais, vietos kultūros lauko profesionalais. Susitikimų metu dalijamasi patirtimi, vyksta kūrybinės diskusijos, vystosi bendrakūros iniciatyvos, mezgami kūrybiniai tinklai.

– vietos bendruomenės įtraukties indeksas. Rezidencijų metu inicijuojamas socialinis ir kultūrinis vietos bendruomenės įtraukimas, susitikimų vakarai, rezidentų kūrybos pristatymai vietos bendruomenei.

– gyvenimo ir darbo sąlygos. Rezidencija įsikūrusi Lietuvos kurorte Palangoje, 200 metrų atstumu nuo įspūdingo Baltijos jūros paplūdimio, smėlio kopų, pušynų.

Rezidencijos vykdomas ištisus metus. Vertinantiems tylą, ramybę siūlome rinktis rudens ir žiemos laiką, mėgstantiems gyventi ir kurti intensyviu kurorto sezoniškumo ritmu – vasarą.

Rezidencijoje šiuo metu yra 5 kambariai, kuriuose galima gyventi po du ir po vieną, du bendri dušai ir virtuvėlė. Rezidencijoje veikia bendra darbo zona, kurioje yra Wifi ryšys, galima naudotis projektoriumi, spausdintuvu, TV ekranu, suteikiamos kitos reikalingos biuro priemonės. Taip pat įrengta susitikimų erdvė.

Rezidencijos adresas: Vytauto g. 23A, LT 00135 Palanga, Lietuva.

Rezidencijoje veikia darbo zona, eksperimentinė erdvė, susitikimų kambarys.

Kvietimas teikti paraiškas dalyvauti KŪRYBATORIJOS rezidencijų programoje yra skelbiamas vieną arba du kartus per metus. Dalyvius atrenka muziejaus specialistų ir kviestinių ekspertų sudaroma komisija.

Rezidencijų programa KŪRYBATORIJA pradėjo veikti 2021 m. Pirmosios rezidencijos buvo skirtos Lietuvos muziejuose dirbantiems edukatoriams, edukacinių programų, kultūrinių veiklų rengėjams ir kūrybininkams praktikams, kitiems specialistams gyventi ir intensyvių kūrybinių dirbtuvių sesijų metu kurti socialiai įtraukias, tikslinės auditorijos, vietos bendruomenės aktualijas atliepiančias edukacines programas, naujus kultūros produktus, kurie vėliau pristatomi muziejų lankytojams, įtraukiami į nuolat muziejaus teikiamų paslaugų sąrašą.

KŪRYBATORIJA 2021
KŪRYBATORIJA 2022
Kontaktai:

e-mail:
tel. +370 612 86114

KURYBATORIJA 2021 Rezidencija Jono Sliupo Muziejus 2