Projektas „Gražiausios knygos Kazio Varnelio namuose-muziejuje“

2023 03 15

Projekto tikslas: Projektas skirtas įtraukti vaikus ir jaunimą į kūrybinę veiklą, skatinančią naujai interpretuoti savo santykį su knygą bei skaitymu, pažinti kultūrinę ir estetinę knygos vertę, vertinti, vizualizuoti ir įvardyti savo emocijas bei estetinius potyrius, asmeninį santykį su paties kuriama – svajonių – knyga. Tokia meno terapijos metodais grįsta kūrybinė veikla ugdo savistabą, gebėjimą kurti ir vizualizuoti asmenines knygos skaitymo istorijas, padeda proceso metu stebėti ir analizuoti savo minčių ir jausmų pokyčius. Edukacijose bus kviečiami dalyvauti ne tik vaikai, bet ir visa šeima, tai stiprina šeimos bendravimą bei bendradarbiavimą per dalijimąsi kūrybiniais patyrimais, formuoja bendrą požiūrį į knygos vertę. Kūrybinėje veikloje bus pritaikomi įvairūs knygos kūrimo būdai: koliažas, lankstymas, piešimas, atspaudų kūrimas, darbas su oda ir kt.

Vieta: Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26, Vilnius (greta Rotušės)

Laikotarpis: pradžia – kovo 18 d.

Veiklas įgyvendina: menininkai Sigutė Chlebinskaitė, Ieva Babilaitė-Ibelgaubtienė, Agnė Kananaitienė ir kt.

Tikslinė auditorija: 8-16 metų vaikai.

Edukacijų programa: 8 kūrybinės edukacijos-dirbtuvės, susiejant veiklas su gražiausių čekiškų ir lietuviškų knygų paroda.

1. Leporello kūrėjų klubas

Data: kovo 18 d.

Menininkas: Sigutė Chlebinskaitė

Leporello – knygos formatas, kai popierius sulankstomas armonikos principu, taip vaizdų seka galima kurti įvairias istorijas. Tai tarsi skirtingų patirčių, įspūdžių, veiklų, vaizdo kelionių ir technikų lankstinys. Galėsite ne tik pažinti prof. K. Varnelio kūrybą bei gražiausių knygų ekspoziciją, bet ir susikurti patirtų įspūdžių autorinį katalogą – asmeninę leporello knygą-galeriją.

2. Personažas pagal eksponuojamas knygas

Data: kovo 25 d.

Menininkas: Ieva Babilaitė-Ibelgaubtienė

Knygų personažai kuriami įvairiausiais būdais: iš pasirinktų nuotraukų ar jų fragmentų karpoma, dėliojama ir klijuojama, piešiamos detalės, išryškinančios charakterį. Pagal iš anksto pateiktą schemą ir klausimus sukursite ir aprašysite savo personažo istoriją.

3. KNYGrišystės dirbtuvės

Data: balandžio 1 d., birželio 3 d.

Menininkas: Rūta Taukinaitytė- Narbutienė

Sužinosite odos ir popieriaus įrišimų paslaptis, išbandysite skirtingus įrišimo būdus (klijavimą, siuvimą ir pan.).

4. Sukurk atviruką, nupieštą iš žodžių

Data: balandžio 15 d.

Menininkas: Ieva Babilaitė-Ibelgaubtienė

Atvirukuose jausmą ar žinią galima išreikšti ir žodžiais, ir vaizdais, taigi dirbtuvėse jungiami kelis raiškos būdai: mokomasi piešti ir rašyti raides, kurios sujungtos virstų žodžiais, integruotais į piešinį. Galėsite susikurtą atviruką skirti artėjančiai Motinos dienai.

5. Tu gali sukurti knygą

Datos: balandžio 22 d.

Menininkas: Sigutė Chlebinskaitė

Susipažinsite su Bruno Munari (1907–1998 m.) – tarptautinio pripažinimo sulaukusio italų menininko, grafiko ir knygų vaikams kūrėjo, edukatoriaus – įkvepiančiomis idėjomis. Jo knygos skatina domėtis ir mokytis, visomis prasmėmis įtraukia į pasakojimą. Kai kuriose iš jų nėra teksto, todėl knygos gali būti „skaitomos“ nuo pradžios, vidurio ar pabaigos. Apžiūrėsite 2022 m. gražiausių lietuviškų knygų konkurso nugalėtojų knygas, aptarsite ir išbandysite jų taikytas technikas kurdami savą knygą.

6. Knygos meno dirbtuvės su Agne Nananai

Datos: balandžio 29 d., gegužės 20 d.

Menininkas: Agnė Kananaitienė

Gražiausių knygų parodos įkvėpti, kursite pasirinktos knygos iliustraciją skirtingomis technikomis: piešimo, koliažo ir pan.

7. Knyga degtukų dėžutėje „Stebuklų dėžutė“

Datos: gegužės 6 d.

Menininkas: Ieva Babilaitė-Ibelgaubtienė

Atrasite asmeninę ar šiaip girdėtą vizualią istoriją, paslėptą degtukų dėžutėje. Kursite įvairių formų daikčiukus, personažus, primenančius ką nors svarbaus – įvykį, jausmą, prisiminimą.

8. Kūrybinės dirbtuvės „Savi namai“ pagal Rasos Jančiauskaitės knygą „Namai“

Datos: birželio 10 d.

Menininkas: Rasa Jančiauskaitė

Dailininkė kviečia kartu skaityti knygą, įsijausti į personažų istorijas ir charakterius, pasvarstyti, kas yra savas kelias ir tikrieji namai, o tada pratęsti kūrybinį procesą.

9. Slėny žaliam. Pažintis su Lija Goldbergaite (Lea Goldberg) ir Žaliojo slėnio herojais su menininke Sigute Chlebinskaite

Datos: birželio 17 d.

Menininkas Sigutė Chlebinskaitė

Pristatymo ir kūrybinių valandų metu dalyviai galės ne tik pažinti L. Goldberg kūrybą, bet ir sukurti asmeninę transformacinę knygelę pagal Sigutės Chlebinskaitės parengtus edukacinius interaktyvios knygos ruošinius.

Paroda Graziausios Lietuviskos Cekiskos Knygos Varnelis2 Scaled