Vasara kitaip: muziejus siūlo vaikų vasaros stovyklas

2022 06 09

Lietuvos nacionalinis muziejus šią vasarą siūlo vaikų stovyklas: dvi jų vyks regionuose – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje ir Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose, o kitą – Vilniuje. Kiekviena iš stovyklų turi savitą braižą ir skirtingus užsiėmimus, tačiau abiejų tikslas tas pats – per gyvą, įtraukiančią veiklą supažindinti su muziejaus saugomomis vertybėmis, padėti vaikams susirasti naujų draugų ir įdomiai praleisti laiką bendraamžių būryje.

Muziejus vaikų vasaros stovyklą Vilniuje rengia pirmą kartą, o geriausiam rezultatui pasiekti sujungiamos penkių muziejaus padalinių edukacinės programos – Gedimino pilies bokšto, Naujojo ir Senojo arsenalo, Istorijų namų, Kazio Varnelio namų-muziejaus. Kiekvienas iš šių muziejų vaikams bus įsimintinas: edukatorių sugalvoti užsiėmimai ir kūrybinės dirbtuvės sujungia istoriją, meną, architektūrą, gamtą, etnokultūrą ir kitas temas. Tokia tarpdisciplininė kultūrinė edukacija leidžia geriausiai išpildyti programos turinį ir ugdo pažintinius, kūrybinius vaikų gebėjimus. Stovykla organizuojama rugpjūčio 8–12 dienomis, nuo 8.30 val. ryto iki darbo dienos pabaigos 17.30 val., į kainą asmeniui įskaičiuoti pietūs ir pavakariai, draudimas bei edukacinė veikla.

Platesnį vaikų stovyklos „Vasara muziejuje“ programos aprašymą galima rasite čia: (spausti nuorodą).

Rugpjūčio 1–5 d. vaikų etnokultūrinę vasaros stovyklą jau antrus metus rengia Jono Basanavičiaus gimtinė. Pasisekimo ir gražių atsiliepimų sulaukusi stovyklos programa siekia ugdyti vaikų kultūrinę pajautą ir pasitelkus pojūčius – lytėjimą, skonį, uoslę, klausą, regą – atskleisti Sūduvos regiono unikalumą. Stovyklautojai statys vabalų „viešbutį“, kurs dirbinius kartu su amatininkais, raitys riestainius ir keps razavus blynus, pažins liaudies muziką ir gros pasigamintais instrumentais. O jaukią ir savą atmosferą kurs erdvus sūduvių sodybos kiemas ir greta ošiantis ąžuolynas – vieta, kur kažkada basas vaikščiojo pats Jonas Basanavičius.

Platesnį vaikų stovyklos „Svečiuose pas Joną kaime“ programos aprašymą rasite čia: (spausti nuorodą).

Liepos 25–30 d. Jono Šliūpo muziejus jau antrą kartą surengs unikalią stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves 11–14 metų paaugliams „Mažosios istorijos“. Visą savaitę jaunieji pasakotojai dalyvaus užsiėmimuose, kuriuose profesionalios istorijų pasakotojos ir edukatorės Daiva Ivanauskaitė, Milda Varnauskaitė, režisierė ir dailininkė Saulė Degutytė bei aktorius, režisierius, kūrybiškumo seminarų vedėjas Paulius Tamolė atskleis istorijų kūrimo paslaptis ir išmokys savyje atrasti pasakotojo talentą.

Platesnį istorijų pasakojimo kūrybinių dirbtuvių paaugliams aprašymą rasite čia: (spausti nuorodą).