Signatarų namuose startuoja projektas „Moterų portretai. Šiuolaikinių kūrėjų vizualūs ir garsiniai istorijos pasakojimai“

2022 02 23

Vasario 23 dieną Signatarų namų renginių salėje startuoja unikalus projektas „Moterų portretai. Šiuolaikinių kūrėjų vizualūs ir garsiniai istorijos pasakojimai“, kviečiantis susitikti su įvairių kartų poetėmis, rašytojomis ir literatėmis, išgirsti jų tikras istorijas ir panirti į vizualias ir kūrybines patirtis.

1936 m. liepos 29 d. dienraščio „Lietuvos aidas“ antraštė skelbė: „Renkamos žinios apie žymiąsias moteris“. Buvo prašoma suteikti žinių apie žymesnes giminaites, motinas, seneles, kurių atsiminimą verta išsaugoti ateičiai. Prikelti moterų istorijas, nugrimzdusias į praeitį, nebuvo lengva. Moterų portretus siekta rekonstruoti įvairiais būdais: nerandant artimųjų liudijimų, remtasi antriniais pasakojimais, iš naujo prisimenant reikšmingesnius įvykius, žinių ieškota pavieniuose straipsniuose spaudoje, o fotografijų – privačiuose albumuose.
Biografijų rinkinys, skirtas iškilioms Lietuvos moterims, imtas rengti globojant rašytojai Gabrielei Petkevičaitei-Bitei. Tačiau netrukus, prasidėjus politinei sumaiščiai, ši iniciatyva nutrūko ir knyga nebuvo išleista.

1997 metais Vilniaus universiteto docentės Dalios Marcinkevičienės-Leinartės pastangomis rankraščiai, liudiję moterų dingusį gyvenimą, buvo surasti ir sudėti į knygą „Įžymios Lietuvos moterys“. Nevienalyčiai, įvairiaspalviai tekstai pasakojo apie moteris, savo tyliais, drąsiais ir prasmingais darbais kūrusias modernią Lietuvos valstybę.

Signatarų namai, Lietuvos nacionalinis muziejus ir festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“, įkvėpti tarpukario moterų pradėto darbo, pradeda unikalų renginių ciklą „Moterų portretai. Šiuolaikinių kūrėjų vizualūs ir garsiniai istorijos pasakojimai“.

10 kartų – nuo vasario 23 d. iki birželio 29 d. kas antrą trečiadienį 18.30 val. – Signatarų namų renginių salėje kalbėsis ir su jumis bendraus įvairių kartų poetės, rašytojos ir literatės, jos dalinsis savo asmenine istorija, kūryba, dokumentiniais kadrais ir pasakojimais apie šeimos relikvijas. Čia sutiksite Violetą Palčinskaitę, Nijolę Daujotytę, Giedrę Kazlauskaitę, Jurgitą Jasponytę, Vaivą Grainytę, Indrę Valantinaitę ir kitas kūrėjas.

Renginiai nemokami ir vyks gyvai Signatarų namų renginių salėje, Pilies g. 26 (įėjimas per „Eskedar Coffee Bar“).

Renginio organizatoriai: festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ ir Signatarų namai, Lietuvos nacionalinis muziejus. Renginio partneris „Eskedar Coffee Bar“.

Primename, jog visi renginio dalyviai ir žiūrovai privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius.

VIETA: Signatarų namų renginių salė, Pilies g. 26 (įėjimas per „Eskedar Coffee Bar“)
DATA: 2022 m. vasario 23 d., kovo 23 d., balandžio 6 ir 20 d., gegužės 4 ir 18 d., birželio 1, 15 ir 29 d.
PRADŽIA: 18.30 val.

Aktualija Moteru Ciklas Sigantaru Namuose Scaled