Muziejus kviečia kartu dokumentuoti COVID-19 istoriją

2021 04 20

Gyvename laikotarpiu, kuris tikrai įeis į istoriją: dėl koronaviruso kilusios pandemijos gyvenimas iš esmės pasikeitė visame pasaulyje. Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia kiekvieną prisidėti prie visapusiško šio įvykio atspindėjimo istorijoje ir dalintis daiktais, ateityje galbūt virsiančiais muziejaus eksponatais.

Muziejui ypač vertinga yra fiziškai apčiuopiama medžiaga – tai gali būti dienoraštyje fiksuojamos patirtys ir apmąstymai, kūrybos išraiška, daiktai, palengvinantys dabartinę gyvenimo realybę: improvizuotos kaukės, darbui iš namų reikalingi sprendimai, stipriai apribotą laisvalaikį praskaidrinančios priemonės, taip pat pavyzdžiai, kaip keitėsi moksleivių mokymosi procesas, kasdieniai mūsų veiksmai.

Laukiame ir virtualios medžiagos: įrašų internetiniuose dienoraščiuose, skaitmeninių nuotraukų, vaizdo įrašų.

Kaip pateikti medžiagą?

Apsidairykite ir pagalvokite, koks daiktas, nuotrauka, išgyvenimas ar įspūdis, pažvelgus atgal iš tolimos distancijos, geriausiai iliustruotų dabartinę situaciją.

Parsisiųskite ir užpildykite atmintinę (spausti čia).

Užpildytą atmintinę siųskite el. p.

Jeigu norite kartu atsiųsti ir virtualią medžiagą, naudokite dokumentų dalinimosi svetainėmis (pvz. Wetransfer).

Jeigu norite perduoti tam tikrą daiktą, kartu su atmintine pridėkite ir jo nuotrauką, o mes su Jumis susisieksime dėl jo perėmimo.

Kaip mums sekasi? Skaitykite pranešime spaudai „Metai gyvenimo su karantinu: ką pasakoja muziejų pasiekę eksponatai?“
Mobiliuose Punktuose Naudotos Priemones. Vilniaus Miesto Savivaldybes Visuomenes Sveikatos Biuras. Fot. Gediminas Treciokas