Lietuvos nacionaliniam muziejui įteiktas atminimo medalis „Lietuvos mokslų akademija“

2023 04 07

Lietuvos mokslų akademijos narių visuotiniame susirinkime, vykusiame balandžio 4 d., Lietuvos nacionaliniam muziejui buvo įteiktas atminimo medalis „Lietuvos mokslų akademija“. Adovanojimą renginio metu atsiėmė LNM direktoriaus pavaduotojas – vyriausiasis muziejaus rinkinių kuratorius Žygintas Būčys.

2019 m. vasario 21 d. Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo nutarimu nr. 12 įsteigtu medaliu apdovanojami Akademijos nariai ir darbuotojai, valstybės, mokslo ir studijų institucijos, užsienio šalių akademijos už aktyvią veiklą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, taip pat Akademijos partnerių institucijos ir Akademijos veiklai nusipelnę asmenys.

2018 m. sukurto ir Lietuvos monetų kalykloje nukaldinto 37 mm skersmens, 925 prabos, 23,3 g svorio sidabrinio medalio averse pavaizduotas paauksuotas Akademijos herbas – varpas su įrašu aplink: ACADEMIA SCIENTIARUM LITHUANIAE, reverse – Akademijos rūmų Gedimino pr. 4, Vilniuje, fasadas ir paauksuotas įrašas: LIETUVOS MOKSLŲ AKADEMIJA.

Medalio liudijime nr. 075, pasirašytame Lietuvos mokslų akademijos prezidento Jūro Banio, sakoma, kad medalis muziejui suteiktas už „svarų indėlį saugant Lietuvos valstybės istorijos rinkinius ateities kartoms, muziejininkystės kompetencijų ugdymą ir lyderystę, parodų, atskleidžiančių svarbiausius Lietuvos istorijos reiškinius ir įvykius, lėmusius visuomenės raidą bei formavusius šiuolaikinės Lietuvos tapatybę, organizavimą, edukacines veiklas suprantamai ir aktualiai perteikiant įvairias istorines temas, už nuolatinį rūpinimąsi istorine atmintimi ir paveldu, bendradarbiavimą su Lietuvos mokslų akademija“.

Zygintas Bucys Lietuvos Mokslu Akademija Medalis Ceremonija 2