Idėjos, įkvepiančioms dovanoms

2021 12 09

Archajinių kvepalų rekonstrukcija Jorė 

Autorės Džeinaros Ubartienės specialiai parodai „Deivės ir karai“ sukurtoje kolekcijoje pristatomi kvapai, naujam gyvenimui prikeliantys archajinę baltų dievybių temą.

Šiam tikslui menininkė naudoja itin tyras medžiagas – samanas, ajerus, kadagius ir kitus spygliuočius, ąžuolo žievę, įvairius žiedus, smalas.

(įsigyti galima Istorijų namuose, T. Kosciuškos g. 3)

Kietieji istoriniai kvepalai CYPRINUM

 

Cyprinum kvepalai yra šilti, saldūs, prieskoniškai gėliški, primenantys antikos laikus – brangias medienas, dervas, egzotiškas gėles. Bazė – miros, širdis – kipariso ir ajero, viršus – kardamono; kaip ir antikoje, juos jungia kvapusis vynas.

Aukščiausios kokybės ir orientuota į tvarią gyvenseną autorinė produkcija jungia edukaciją bei taikomąsias sritis: aromaterapiją, erdvių kvėpinimą, natūralią kosmetiką, psichologiją, ekologiją, kultūrą, istoriją, antropologiją. Vienas iš įkvėpimų yra ir Marijos Gimbutienės hipotezės.

Autorė – Laimė Kiškūnė.

(įsigyti galima Istorijų namuose, T. Kosciuškos g. 3)

Juvelyriniai kūriniai

Įkvėpimą Marijos Gimbutienės asmenybėje atradusi menininkė Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė specialiai parodai „Deivės ir kariai“ sukūrė juvelyrinę liniją, kurioje – auskarai, pakabukai, žiedai, segės.

„Marijos Gimbutienės studijų laukas, jos įžvalgos ir atradimai perkėlė mane į tolimus kultūrinius klodus. Beribėje asorti dėžutėje apgraibom ieškojau to esmingiausio, kurį galėčiau paimt. Ir paėmiau INDĄ, į kurį sugulė mano atradimai“.

(įsigyti galima Istorijų namuose, T. Kosciuškos g. 3

Parodos „Deivės ir kariai“ suvenyrinė linija

Suvenyrinę parodos „Deivės ir kariai” liniją puošia žaismingi kontūriniai paveiksliukai, tapę parodos vizualiniais simboliais. Tai – prieš tūkstančius metų gyvenusių žmonių sukurtos antropomorfinės figūros, žymūs archeologiniai radiniai. Juos išvysti galima ir pačioje parodoje. Parodos spalvos perteikia kontekstinį foną: raudona molio spalva simbolizuoja dešimtmečius kasinėtą Pietų Europos gruntą, vėsi mėlyna – rytuose plytėjusių stepių dangų ir iš ten kilusių karingų klajoklių būdą. Tuo tarpu balta – tai šiluma spinduliavusios Marijos Gimbutienės asmenybės spalva.

Suvenyrų dizainą sukūrė Laura Grigaliūnaitė.

(įsigyti galima Istorijų namuose, T. Kosciuškos g. 3)

Parodos „Ką slepia sarkofagas“ suvenyrinė linija

Speciali suvenyrinė linija ypač patiks mažiesiems šeimos nariams. Suvenyrus vaikams puošia knygų iliustruotojos Aušros Kiudulaitės sukurtas krokodiliukas, taip pat Skarabėjus ir Totas.

Suvenyrų dizainą sukūrė Ed Cornish.

(įsigyti galima Istorijų namuose, T. Kosciuškos g. 3)

Dovanų kuponai apsilankymui muziejuje

(įsigyti galima muziejų kasose arba geradovana.lt)

Vertingi leidiniai ir fotografijų albumai

(įsigyti galima Naujajame arsenale, Arsenalo g. 1)

Aktualija Dovanu Idejos Suvenyrai Scaled