Gedimino kalno projektavimą tęs kitas rangovas: bus skelbiamas naujas konkursas

2021 09 29

Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo projektą rengiančiai UAB „Hidroterra“ nesutikus atsižvelgti į kontroliuojančiųjų institucijų – CPVA ir Statybų inspekcijų – pastabas, Lietuvos nacionalinis muziejaus ruošiasi nutraukti šiuo metu galiojančią sutartį ir skelbti naują konkursą projektavimo darbų užbaigimui.

Sutartį su UAB Hidroterra Lietuvos nacionalinis muziejus pasirašė dar 2019 metų rugpjūtį. Viena iš pirminių projektavimo sutarties sąlygų buvo numatomų darbų klasifikavimas į tvarkybą ir statybą. Rangovui atlikus tyrimus ir atidavus projektą derinimui procesas sustojo. Projektuotojų sprendimu visi darbai buvo priskirti tvarkybos darbams.

Derinant projektą su kontroliuojančiomis institucijomis buvo gautas išaiškinimas, jog projekte vis dėlto yra ir statybos darbų pobūdį atitinkančių darbų, kuriems reikalingas dar vienas papildomas (statybos) leidimas prie to, kurį projektuotojas jau gavo. Muziejui prašant UAB „Hidroterra“ atsisakė atlikti projekto korekcijas ir gauti statybos darbų leidimą. Mokėjimai už atliktus darbus UAB „Hidroterra“ buvo sustabdyti dėl ko projektuotojas kreipėsi į teismą.

Tuo tarpu muziejus siekia kuo greičiau pradėti kalno tvarkymą, todėl artimiausiu metu nutrauks šio metu galiojančią projektavimo sutartį ir skelbs naują konkursą projekto užbaigimui ir statybos leidimo gavimui.

Muziejus svarstys UAB „Hidroterrą“ įtraukti į nepatikimų tiekėjų sąrašą: dėl ilgo vėlavimo ir sąlygų nevykdymo kyla rizika, jog nebus laiku įsisavinta kalno tvarkymui skirtų 10 mln. iš ES fondų.

Gedimino kalno būklė – stabili

Projektą tikimasi turėti ir kalno tvarkybos darbus pradėti kitų metų vasarą. Tvarkymo darbų nukėlimas kalno stabilumui įtakos, tikimasi, neturės: kalno būklė sąlyginai stabili dėl iki šiol jau atliktų ilgalaikių darbų ir anksčiau įrengtų būklės stabilizavimo priemonių. Saugikliai yra ir galimiems orų ekstremumams – atliekamas nuolatinis monitoringas, o galiojanti ekstremali situacija leidžia užkirsti kelią būklės pokyčiams.

Gedimino Bokstas Kalnas 10 Scaled