Apsilankykite muziejuje neišėję iš namų: muziejus pristato virtualius turus

2021 05 18

Lietuvos nacionalinis muziejus, minėdamas Tarptautinę muziejų dieną, lankytojams pristato du ką tik sukurtus virtualius turus.

Mintis sukurti virtualius turus apie du ryškiausius muziejaus padalinius – Gedimino pilies bokštą ir Vilniaus gynybinės sienos bastėją – muziejininkams kilo pirmo karantino metu, ieškant sprendimų, kaip pasiekti muziejaus lankytojus virtualioje erdvėje ir leisti jiems ne tik apsilankyti muziejuje neišeinant iš namų, bet ir patirti istoriją. Kūrybos ir gamybos procese muziejininkai ieškojo įvairių pasakojimo formų, o kad jas pavyktų įgyvendinti – pasitelkė technologinius sprendimus.

„Dviejuose interaktyviuose turuose lankytojai išvys videoreportažus su rekonstruktoriais, kurie pavaizdavo XIV amžiaus pabaigos arbaleto strėlių gamybą ir sparnuotųjų husarų šarvuotę, iš arti pamatys 3D technologija suskaitmenintus muziejaus eksponatus, o pasitelkę trimatę 360 laipsnių aprėpties vaizdo technologiją, galės persikelti į animuotą paslaptingąją Bazilisko legendą.

Keli virtualūs turo taškai pritaikyti ir virtualios realybės patirčiai, tad turintieji specialius akinius galės pasijusti, lyg iš tikrųjų vaikščiotų po muziejų. Dar kitokios atmosferos suteikia animacija, kurią studija OKTA kūrė kartu su Vilniaus universitetu, o dalis jų sukurto „Vilniaus istorijos“ animacinio ciklo integruota ir šiuose turuose“, – pasakoja projekto vadovė  Eglė Paulauskienė.

Virtualius turus galima rasti atnaujintos Lietuvos nacionalinio muziejaus svetainės skiltyje „Virtualus muziejus“: spausti čia (nuoroda)

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.