Kaip broliai Basanavičiai pasakas saugojo
-
Pilies g. 26, Vilnius
-
Trukmė 45 min.
-
Grupės dydis iki 25 asm.
-
Šeimos
-
Turintiems judėjimo negalią
-
Edukacinis užsiėmimas
-
Vedama ir anglų k.
-
3 Eur.
Kodėl reikia rinkti ir užrašyti tautosaką? Kodėl prieš daugiau nei 100 metų buvo susirūpinta, kad daugybę amžių prie židinio sekamos pasakos, sakmės, dainuojamos dainos, minamos mįslės ir kita liaudies kūryba būtų užrašyta? Edukacinio užsiėmimo metu tą išsiaiškinsite atlikdami atminties žaidimą, patys kurdami savo pasaką ir trumpam įsijausdami į tautosakos rinkėjo vaidmenį. Ką ir kaip daryti padės susigaudyti broliai Basanavičiai. Signataras Jonas ir jo jaunesnysis brolis Vincas buvo stropūs tautosakos rinkėjai, surinkę ir užrašę daugybę dainų, pasakų, padavimų, mįslių, raudų, kurios vėliau buvo sudėtos į storas knygas. Vieną tokią 1902 m. leidimo knygą užsiėmimo metu vartysite ir jūs!
Informacija, turintiems judėjimo negalią:
Muziejaus erdvės yra įsikūrusios II-ame ir III-iame aukštuose. Į juos galima patekti liftu (plotis 90 cm), kurį rasite Signatarų namų kiemelyje.
Dalis Signatarų namų ekspozicijos nėra pritaikytos judėjimo negalią turintiems asmenims (su vežimėliu galima patekti į 10 iš 16 muziejaus salių), bet pagrindinės ir svarbiausios erdvės, tokios kaip Nepriklausomybės akto pasirašymo kambarys, yra pasiekiamos visiems. Edukacija vyksta judėjimo negalią turintiems pritaikytose salėse.
Muziejus įsikūręs istoriniame pastate, kurio vidaus išplanavimui būdinga nedideli pereinami kambariai. Praėjimų plotis: 110 cm. Maksimalus slenksčio aukštis: 5 cm.
Sanitarinis mazgas yra pritaikytas judėjimo negalią turintiems žmonėms (įėjimo į WC plotis: 84 cm). Jį rasite II-ame aukšte, šalia lifto.
Edukacinį užsiėmimą užsisakyti galite el. p. [email protected] arba tel. +370 669 44148
Papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietus.