Specialus fotoinstaliacijų seansas: susitikimas su menininkais Evy Jokhova ir Paulium Petraičiu

  • Kovo 9 d.
  • 18 val. 30 min.
  • T. Kosciuškos g. 3
  • Renginys
  • Renginys internete
  • Nemokamai

Evy Jokhova yra tarpdisciplininio meno praktikė, dirbanti ir gyvenanti Lisabonoje ir Taline. Ji piešia, kuria skulptūras, instaliacijas, videomeną ir performansus. Savo darbais ji siekia tyrinėti socialinės antropologijos, architektūros, filosofijos, maisto ir meno lauko ryšius. Šiuo metu bendradarbiauja su „Centro Selva Peru“ mokslinio ir meninio tyrimo projekte. E. Jokhova yra pelniusi daugybę įvertinimų, tarp jų Anglijos „Arts Council“ stipendiją, Vienos Belvederio muziejaus rezidenciją ir Londono karališkosios meno akademijos stipendiją.

Paulius Petraitis – Vilniuje gyvenantis menininkas, teoretikas ir nepriklausomas kuratorius. Savo darbuose jis tyrinėja technologijų vaidmenį kuriant prasmę ir nagrinėja, kaip fotografiniai vaizdai kinta online ir offline erdvėse. P. Petraitis kuravo parodas „Apie fotografines būtybes“ (2020) Latvijos nacionaliniame dailės muziejuje ir „Vorsprung durch Technik“ (2021) galerijoje „Atletika“ Vilniuje. Projekte „Vyras su tamsiais plaukais ir saulėlydžiu fone“ (2017–2020) jis analizuoja vizualų atpažinimą, taikydamas autoriaus dialogu su vaizdo interpretavimo programine įranga pagrįstą metodą. Neseniai jo knygą „A Man with Dark Hair and a Sunset in the Background“ išleido „Six Chairs Books“ ir „Lugemik“ leidyklos.

2022 m. kovo 9 d., 18:30 val, Istorijų namai, Kosciuškos g. 3, Vilnius.

Dalyvimas renginiuose nemokamas, vietų skaičių ribotas. Registracijos į renginį nėra.

Renginiai bus transliuojami gyvai Istorijų namų Facebook paskyroje.

Renginys vyks anglų kalba.

Dėmesio: dėl COVID-19 pandemijos gali kisti suplanuotas renginio formatas ir (arba) data.

Lydimųjų renginių programos kuratorė – Justė Kostikovaitė. Programą remia Italijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Švedijos ambasada Lietuvoje, fondas „EU-Japan Fest“, JAV ambasada Lietuvoje, alaus darykla „Kuro aparatūra“ (nealkoholinis), Portugalijos ambasada Danijoje, Portugalijos garbės konsulatas Kaune, JL Murtaugh, Monika Mačiulytė, „Autarkia“.