Po tarpukario Palangą – žaidžiant orientacinį žaidimą

Registruotis

Gegužės 25 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Jono Šliūpo muziejus kartu su Palangos atvira jaunimo erdve „Be stogo“ ir VšĮ „Metų rievės“ kviečia susiburti orientaciniam iššūkiui. Nemokamoje ekskursijoje-žaidime „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“ kviečiami dalyvauti visi, įprastus pasivaikščiojimus gryname ore mėgstantys paįvairinti nuotykiais. Organizatoriai žada, kad ekskursijos dalyviai patirs orientacinio žaidimo netikėtumą, sužais smagų protmūšį ir varžysis dėl sumaniausios komandos titulo.

Prabėgo kone šimtmetis nuo to laiko, kai Palanga tapo oficialiu pirmos klasės kurortu ir joje prasidėjo naujas, nepaprastai įdomus senosios grafų Tiškevičių vasarvietės gyvenimas – su ambicijomis prilygti žymiesiems Europos kurortams, poilsio kultūros tradicijų kūrimu ir užsienio madų besivaikančių atostogautojų susidūrimu su užkampio miestelyje ramiai gyvenusiais vietiniais palangiškiais.

„Kviečiame nerti į šį laikotarpį – šį kartą pasitelkus įgarsintą interaktyvią mobiliąją programėlę, kuri vedžios po tarpukario Palangą, kokios jau nebėra. Žaidimo stotelėse išgirsite spalvingiausius šio trumpo, bet daugybę ženklų bei ritualų šiandienai palikusio tarpukario tarpsnio pasakojimus. Kiekvienoje jų galėsite pelnyti taškų ir taip varžytis su kitomis keliaujančiųjų komandomis – būsite kviečiami atsakyti į smagų klausimą arba atliktį užduotį“, – apie artėjantį renginį pasakoja ekskursijos-žaidimo sumanytoja Jono Šliūpo muziejaus edukatorė Ieva Žiubrienė. Svarbu ir tai, kad žaidimo dalyvių skaičius ar amžius neribojamas, o netikėtų istorijų turėtų išgirsti ir puikiai savo gimtąjį miestą pažįstantys palangiškiai.

Ekskursijos maršrutas keturis kilometrus drieksis patogia Palangos miesto gatvių ir parko danga, tad vienintelis besivaržančiųjų rūpestis – tinkama avalynė ir GPS vedlį turintis išmanusis telefonas. Dalyviai gali žaisti vieni arba susiburti į komandas. Lengvai suprantamas ir paprastas programėlės valdymas nekels keblumų įvairaus amžiaus ekskursijos dalyviams, o išmaniosios technologijos leis įtikinamai nukeliauti laiku atgal ir pajusti prieš šimtmetį permainomis alsavusio kurorto dvasią. Žaidime labai laukiami ir specialiųjų poreikių turintys žaidėjai – kad keliauti būtų maloniau ir paprasčiau, susisiekite iš anksto ir pasirūpinsime lydinčiais savanoriais, o programėlę įdiegsime ir žaidimo taisykles paaiškinsime atvykus į muziejų.

Ekskursijos-žaidimo trukmė – 1–1,5 val.

Programėlės turiniui įdiegti reikia 140 MB laisvos vietos telefone.

Visiems gegužės 25 d. prisijungsiantiems dalyviams renginys nemokamas, tačiau kviečiame registruoti savo komandą jau dabar užpildant internetinę anketą: spausti čia.

Daugiausia taškų pelniusios komandos bus apdovanotos organizatorių prizais, kuriuos bus galima atsiimti Jono Šliūpo muziejuje jo darbo valandomis visą savaitę po žaidimo. Teirautis išsamesnės informacijos galite el. paštu [email protected] arba tel. +370 698 16053. Apie šį ir kitus muziejaus interaktyvius maršrutus ir edukacines veiklas galite sužinoti Lietuvos nacionalinio muziejaus interneto svetainėje www.lnm.lt