Parodoje su mokslininkais: ekskursija anglų kalba

  • 2021 09 09
  • 15 val., 17 val., 19 val.
  • T. Kosciuškos g. 3
  • Ekskursija
  • Lankytojo bilietas

Rugsėjo 9 d. išskirtinėje ekskursijoje Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto mokslininkai supažindins su mumijų studijomis, pasidalys savo asmenine patirtimi bei eksponuojamų mumijų istorijomis.

Nuo seniausių laikų žmonės visame pasaulyje įvairiomis technikomis stengėsi išsaugoti kūnus, tačiau senovės egiptiečiai šį procesą ištobulino.

Šiandien mumifikuoti žmonės yra tiriami naudojant daugybę skirtingų metodų, atskleidžiančių jų gyvenimą, mirtį ir bendruomenių, iš kurių jie kilę, tikėjimo papročius, tačiau šie tyrimų būdai privalo būti neinvaziniai ir etiški.

Ekskursijų gidai:

Rimantas Jankauskas yra Vilniaus universiteto profesorius, vienas žymiausių mokslininkų, tiriančių žmonių palaikus. Jis ištyrė daugybę istorinių ir teismo medicinos atvejų, tarp jų atliko Napoleono armijos kariuomenės, karų aukų bei partizanų palaikų tyrimus.

Dario Piombino-Mascali yra Vilniaus universiteto vyriausiasis mokslo darbuotojas, sukaupęs didelę mumijų studijų patirtį. Jis tyrė palaikus iš keturių žemynų, tarp jų – ir Kabajano ugnimi apdorotas mumijas bei visame pasaulyje žinomą neolito Ledo žmogaus mumiją.

Ekskursijos yra nemokamos, vietų skaičių ribotas.

Dėmesio: ekskursijos vyks tik anglų kalba.

Ekskursijoje gali dalyvauti asmenys įsigiję muziejaus bilietą.

Ekskursijos vyks 15 val., 17 val., 19 val.