Jono Šliūpo muziejuje – etninės kultūros edukacijos vaikams

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus tęsia edukacinių vasaros renginių ciklą jauniausiems lankytojams ir birželio 30 d., ketvirtadienį, kviečia net į du renginius muziejaus kiemelyje.

13 val. etninės kultūros puoselėtojas Jonas Kavaliauskas kvies žaisti tradicinius lietuvių liaudies žaidimus: bus nuotaikingai pristatoma tradicinių lietuvių liaudies žaidimų ir pramogų įvairovė, priemonės žaidimams žaisti, garsiniai žaislai. Vaikai savo vikrumą išbandys individualiose ir komandinėse žaidimų rungtyse, o jos vyks naudojant ne tik specialias priemones žaidimams žaisti, bet ir įvairius senovinius buities daiktus.

15 val. vyksiančios edukacijos metu jaunieji vasarotojai susipažins su lietuvių liaudies tradiciniais ir netradiciniais muzikos instrumentais, išgirs netikėtais buities daiktais (botagu, pjūklu, kultuve, šukomis) išgaunamus garsus, mokysis gaminti tradicines birbynes ir skudučius, kartu muzikuoti ir improvizuoti. Etnologas J. Kavaliauskas žaismingai pristatys tradicinius lietuvių liaudies muzikos instrumentus: kankles, rankų darbo senovinį smuiką, armoniką, bandoniją, lumzdelį bei kvies kartu atlikti smagias lietuvių liaudies melodijas ir įsitraukti į ritmo žaidimus.

Kur? Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje, Vytauto g. 23A, Palanga

Kada? Birželio 30 d. 13 ir 15 val.

Kam? Dalyvauti kviečiami 5-12 metų vaikai ir paaugliai

Kiek? Vienos edukacijos kaina – 2 eur

Kas dar? Būtina išankstinė registracija tel. 8 (460) 54559 arba el. paštu