Dirbtuvės su Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ tyrėjomis Ugne Barbora Starkute ir Kornelija Čepyte „Ribos: kultūriniai mainai ar kultūrinis pasisavinimas?“

  • 2023 04 22
  • Nuo 11 iki 14 val.
  • T. Kosciuškos g. 3, Vilnius
  • Renginys
  • Nemokamai

Registruotis

Šiandien pasaulyje iš esmės permąstomas muziejų vaidmuo istorijos pasakojime, vyksta diskusijos apie tai, kaip reikėtų vertinti ir elgtis su kitų kultūrų objektais ir palaikais muziejuose. Neretai svarbūs objektai ir palaikai yra grąžinami į jų kilmės vietas. Taip pat diskutuojama apie kultūrinį pasisavinimą, arba apropriaciją, kuomet dominuojanti grupė naudoja kitos grupės kultūrinį paveldą, praktikas ir objektus saviems tikslams, pavyzdžiui, turizmo industrijoje, kine, versle ir kitur. Ar gali turizmo industrija pardavinėti turistams vietinių Amerikos tautų ar samių rūbus, kurių dėvėjimas yra jautri tradicija, perduodama iš kartos į kartą? Kokį santykį su kolonizuota etnine mažuma tai kuria? Kita vertus, įvairios žmonių grupės visais laikais mainėsi tiek išradimais, tiek daiktais, tiek įvairiomis praktikomis, o kultūros nuolat kito, tad ką turėtume laikyti kultūrine apropriacija, o ką – kultūriniais mainais?

Kviečiame Jus į antropologijos dirbtuves, kuriose, pasitelkę mums artimą kontekstą – gintarą ir jo kelią tarp skirtingų kultūrų praeityje, bandysime drauge praktiškai patyrinėti, kaip pasakojamos istorijos apie objektus, įsivaizduoti skirtingus mūsų santykio su muziejaus eksponatais scenarijus ir diskutuoti apie tai, kaip gali būti brėžiamos ribos tarp kultūrinio pasisavinimo ir mainų.

Kur? Istorijų namuose (T. Kosčiuškos g. 3, Vilnius).

Kada? Balandžio 22 d. nuo 11 iki 14 val.

Dalyvavimas nemokamas! Dėl riboto vietų skaičiaus būtina registracija: spausti čia.

Renginys yra tarptautinės parodos „1 000 000 žingsnių: Gintaro kelias nuo Romos iki Baltijos“ dalis. Kiti parodos lydimieji renginiai: spausti čia.