Orientacinė ekskursija – žaidimas „Tarpukario Palangos kronikos“

  • Vytauto g. 23a, Palanga
  • Trukmė 1 val.
  • Grupės dydis neribojamas
  • 9-12 klasė
  • Edukacinė ekskursija
  • 3 Eur

„Palanga turi būti Palangos vardo verta!“, – išdidžiai sušuko pirmasis jos burmistras Jonas Šliūpas 1934-aisiais. Tuo metu mažame žvejų miestelyje naujais šaligatviais į ganyklas vis dar būdavo genamos karvės, o vietiniai palangiškiai burbėdami dažydavo tvoras ir ruošdavosi Kauno aukštuomenės antplūdžiui. Nuo ano laiko mus skiria šimtas metų ir daugybė įdomių istorijų. Sugrįžti į tarpukarį kviečiame įveikiant lobių paieškos principu sudėliotą interaktyvų maršrutą ir sužaidžiant smagų intelektinių iššūkių žaidimą. Jame – primiršti Palangos tarpukario pasakojimai, netikėti istorijos gūsiai ir azartiški klausimai.

Kokia Palanga norėjo būti, o kokia tapo? Kaip keitėsi jos kraštovaizdis ir architektūra? Ką įgijo, o ką prarado tapusi prestižiniu Lietuvos kurortu? Kuo čia dėtas Jonas Šliūpas ir kiek jo paliktų ženklų dar rastume? Ar visos tarpukario Palangos istorijos tokios romantiškos, kokios mums rodosi šiandien?

Ekskursijos-žaidimo maršrutu keliausite pasitelkę mobiliąją programėlę, kurioje – įgarsinti pasakojimai, papildyti autentiškomis nuotraukomis, dokumentais ir retu, neseniai Lietuvą pasiekusiu vaizdo įrašu. Keliaudami patirsite ir orientacinio žaidimo netikėtumą – ekskursijos metu bus atskleidžiama tik artimiausia jos stotelė, o visą numatytą maršrutą įveiksite pasitelkę GPS vedlį. Norite prabėgusio laiko istorijas patirti kitaip – priimkite mūsų iššūkį!

Ekskursijos-žaidimo trukmė – 1 val., o maršrutas patogia miesto danga driekiasi 2 km. Programėlės turiniui įdiegti reikia 110 MB laisvos vietos telefone.

Apie ekskursiją-žaidimą išsamiau pasiteirauti ir jį įsigyti galite el. paštu arba tel. +370 698 16053.

Ekskursijos-žaidimo kūrimą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Programėlės naudojimo instrukciją galite parsisiųsti: spausti čia

Projekto koordinatorė – Ieva Žiubrienė
Kompozitorius – Kristijonas Lučinskas
Iliustratorė – Urtė Kraniauskaitė
Ekskursijos balsas – Karolis Makauskas