Lozoraičių šeimos pamokos

  • Pilies g. 26, Vilnius
  • Trukmė 1,5 val.
  • Grupės dydis iki 30 asm.
  • 9-12 klasė
  • Edukacinis užsiėmimas
  • Kultūros pasas
  • 3 Eur

Lietuvos laisvė, gimusi 1918 metais, niekada iki galo nebuvo užgniaužta. Net dramatišku sovietinės okupacijos laikotarpiu laisvos Lietuvos sala egzistavo. Ją, kol Lietuvos nepriklausomybė vėl buvo atgauta, ant savo pečių laikė Lozoraičių šeima.
Kokias vertybes turėjo puoselėti šios šeimos nariai, kurie taip tvirtai atstovavo Lietuvos nepriklausomybės siekiui? Ar Lozoraičių šeima gali tapti pavyzdžiu man? Edukacijos metu, tyrinėdami parodą „Lozoraičių Lietuva: kai asmeniška tampa politiška“, mokiniai ras atsakymus į šiuos klausimus ir bandys suvokti globalios Lietuvos esmę ir suvereniteto išsaugojimo reikšmę. Paroda bus tyrinėjama per įvaizdžio kūrimo, pilietybės, asmens vertybių, simbolių ir institucinės nepriklausomybės teminius pjūvius.
Taip pat bus galima pasidaryti po atviruką, naudojant specialų rankinį presą ir metalines klišes, atkurtas pagal pavyzdį tų, kurios buvo naudotos Lietuvos diplomatinėse atstovybėse.

Užsiėmime ugdomos kompetencijos:
Kūrybiškumo kompetencija ugdoma per pagrindinę užduotį, kurios metu dalyviai, siekdami atskleisti ir pristatyti jiems paskirtą vertybę, tyrinės parodą ir kurs pasakojimą, atskleidžiantį vertybę istoriniame (diplomatų) ir šiandieniniame kontekste. Dirbdami grupėse, mokiniai rinks ir kritiškai analizuos kuriamam pasakojimui reikalingą informaciją ir vaizdinę medžiagą parodos ekspozicijoje.
Pilietiškumo kompetencija ugdoma diskutuojant apie savo vaidmenį valstybės gyvenime ir, pasitelkiant Lozoraičių šeimos pavyzdį, aptariant ir kritiškai vertinant aktualius su pilietine atsakomybe susijusius klausimus.
Pažinimo kompetencija ugdoma: 1) per informacijos paiešką ir jos analizavimą (mokiniai turės užduotį parodos ekspozicijoje surasti eksponatus, rašytinę ir vaizdinę informaciją, kuri padėtų atskleisti jų pasirinktą temą); 2) per įvairių požiūrių raišką ir argumentavimą (kiekvienas mokinys bus skatinamas išsakyti savo nuomonę apie aptariamus dalykus, pasirinktus eksponatus ar ekspozicijos dalis, o savo požiūrį argumentuoti).

Edukacinį užsiėmimą užsisakyti galite el. paštu [email protected] arba tel. +370 669 44148.

Edukaciją rasite ir Kultūros pase.