Lietuvos nacionalinis muziejus pristato virtualią parodą „Nesusitaikę“. Paroda lankytojams buvo atidaryta praėjusias metais, minint atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmetį, tačiau netrukus paskelbtas visuotinis karantinas parodą įkalino. Dabar suskaitmeninta paroda prieinama visiems ir bet kuriuo metu.

Paroda „Nesusitaikę“ – tai pasakojimas apie lietuvių, sovietmečiu nepaklususių Maskvos diktatui, pasipriešinimą, laisvėjimą ir laisvę. Paroda sudaryta chronologiniu principu, iš trijų dalių, o jos temos apima laikotarpį nuo XX amžiaus 6-ojo dešimtmečio iki pat 1993 metų rugpjūčio, kai iš Lietuvos buvo išvestas paskutinis sovietų armijos dalinys.

Virtualiai keliaudamas po parodą lankytojas gali susipažinti su visu jos turiniu, kuris atsiskleidžia per daugiau kaip 30 interaktyvių taškų su vaizdine ir tekstine informacija.

Virtualią parodą papildo informaciniai tekstai, garso įrašai, filmuotos kronikos, taip pat pokalbiai su pirmosios atkurtos Lietuvos Vyriausybės nariais ir to meto įvykių liudininkais: kunigu Juliumi Sasnausku, Laisvės lygos lyderiu Antanu Terlecku, dainininku Algirdu Kaušpėdu, generolu Arvydu Pociumi ir kitais.