Tarptautinis šiuolaikinės tekstilės festivalis „IMAGINE!“

Apie tekstilę kaip bendravimo būdą

  • 2023 06 08–2023 10 29
  • Muziejaus darbo metu
  • T. Kosciuškos g. 3, Vilnius
  • Paroda
  • Lankytojo bilietas

Pirkti bilietą

Vaizdas visada buvo universalesnė kalba nei rašytinis tekstas. O ką gali papasakoti tekstilės kūriniai? Akivaizdu, kad prieš dešimtmetį Prancūzijoje prasidėjęs tarptautinis ekstraordinarios tekstilės festivalis „FITE“ (The Festival International des Textiles Extraordinaires), vykstantis Klermono-Ferano mieste ir sulaukiantis didelio susidomėjimo, parodo, kad tekstilė gali tapti puikia susikalbėjimo priemone, padedančia pasakoti asmenines ir kolektyvines istorijas.

Ši unikali tarptautinė susitikimų vieta tapo svarbia laisvės ir kūrybiškumo erdve, jungiančia plačią kūrėjų benduomenę net iš penkių pasaulio kontinentų. Praėjusiais metais festivalio organizatoriai pasiūlė įsivaizduoti: kitokią bendrą istoriją; naują pasaulį, kuriame rūpinamasi gamta ir aplinka; kitokį vartojimo būdą ir naujas menines praktikas; naują kūną ir naujas medžiagas.

Kas dvejus metus vykstančio tarptautinio festivalio tema ir pavadinimu tapo šūkis „IMAGINE!“, o šalimi partnere – Lietuva. Tad Lietuvos nacionaliniam muziejui bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademija ir „FITE“, meno kūriniai atkeliauja į Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijų namus, kur nuo birželio 7 d. bus galima išvysti ne tik lietuvių menininkių šiuolaikinės tekstilės darbus, bet ir kūrinius iš Zimbabvės, Benino, Angolos, Portugalijos, Maroko, Prancūzijos, Nyderlandų, Estijos, Brazilijos, Pietų Korėjos, Peru, Indonezijos.

Organizatoriai kviečia praplėsti akiratį ir pabandyti įsivaizduoti žmogų kaip tekstilės metaforą, tekstilės meno kūrinius kaip aktyvizmo išraišką, politinį aktą, atrasti sąsajų arba dekonstrukcijų tarp tradicijos ir šiandienos, ieškoti skirtumų ir panašumų tarp skirtingų kultūrų, mat greta šiuolaikinių kūrinių rodomi istoriniai muziejų eksponatai (iš Bargoino tekstilės ir archeologijos muziejaus ir Lietuvos nacionalinio muziejaus rinkinių) kuria laikui nepavaldžias konceptualias jungtis. Galiausiai tekstilės kūriniai kvies pamąstyti apie mūsų visų ateitį.

Festivalio paroda „IMAGINE!“ veiks Istorijų namuose, T. Kosciuškos g. 3, Vilniuje, ir bus atvira lankytojams nuo 2023 m. birželio 8 d. iki spalio 29 d.

Ekskursijos po parodą: spausti čia.

Ekskursijos po parodą su jos kuratorėmis: spausti čia.

Fot. Augustinas Bėkšta, LNM

Menininkai

Jurga Šarapova

Moffat Takadiwa

Roméo Mivekannin

Amina Agueznay

Arnaud Cohen

Gustavo Caboco

Lina Jonikė

Morta Jonynaitė

Jeanne Vicérial

Laima Oržekauskienė-Ore

„Baltos kandys“ / „White Moths“ (Austė Jurgelionytė-Varnė, Karolina Kunčinaitė, Miglė Lebednykaitė, Rasa Leonavičiūtė, Laura Pavilonytė-
Ežerskienė, Julija Vosyliūtė)

Eglė Ridikaitė

Krista Leesi

Monika Žaltauskaitė-Grašienė-Žaltė

Ana Silva

Guda Koster

Eglė Ganda Bogdanienė

Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė

Parodos grupė

Organizatoriai Lietuvoje: Lietuvos nacionalinis muziejus, Vilniaus dailės akademija

Partneriai: Bargoino muziejus (Prancūzija), Clermont Auvergne Metropole, festivalio FITE organizatoriai HS_Projets (Prancūzija)

Kuratoriai: Simon Njami, Christine Athenor, Thomas Laveugle, Nolwenn Pichodo (HS_Projets); Christine Bouilloc, Charlotte Croissant (Bargoino muziejus); Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė (VDA); Miglė Lebednykaitė (LNM)

Koordinatorė Simona Stalilionytė

Architektas Jurgis Dagelis

Grafikos dizainerė Jurga Karosaitė

Vertėjas Darius Sužiedėlis

Komunikacija Santa Lingevičiūtė

Komunikaciniai partneriai: LRT, JCDecaux

Rėmėjai: Irmantas Norkus, Prancūzų institutas Lietuvoje