Tarptautinė paroda „100 metų: litas, latas, krona“

  • 2022 09 29–2023 02 05
  • Muziejaus darbo metu
  • Arsenalo g. 1
  • Paroda
  • Lankytojo bilietas

Lietuvos nacionaliniame muziejuje atidaroma tarptautinė paroda, skirta Baltijos valstybių nacionalinių valiutų sukaktims: šiais metais litas ir latas mini šimtmečius, iškilios sukakties laukia ir krona.

Ši paroda – kelionė per tris Baltijos valstybes ir du istorinius laikotarpius, kuriuose jas sieja panaši istorija ne tik politiniu, bet ir ekonominiu, finansiniu, kultūriniu bei ideologiniu požiūriais. Šie panašumai yra gerai žinomi, tačiau yra dar vienas, daugelio primirštas, o pro naujos kartos akis ir praslydęs – nacionalinės valiutos ir jų istorijos.

Parodos autoriai – Lietuvos nacionalinio muziejaus, Latvijos nacionalinio istorijos muziejaus ir Estijos istorijos muziejaus numizmatai, kurie plačiajai visuomenei primins mūsų nacionalinių valiutų reikšmę: tai bus istorija apie mus, mūsų šalis ir mūsų vertybes.

Partneriai: Lietuvos bankas, Lietuvos banko Pinigų muziejus, Estijos banko muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Latvijos bankas.

Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba.

Eksponatus ir skaitmeninius vaizdus skolina: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Latvijos bankas, Kėdainių krašto muziejus, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Žemaičių muziejus Alka, Lietuvos valstybės istorijos archyvas, Estijos nacionalinis archyvas, Estijos dailės muziejus, Latvijos banko archyvas, Latvijos dailės akademijos informacijos centras, privatūs asmenys.

Paroda veiks nuo rugsėjo 29 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus Naujajame arsenale.

Paroda Lietuvos nacionaliniame muziejuje bus eksponuojama iki 2023 m. vasario 5 d., Latvijos nacionaliniame istorijos muziejuje Rygoje – nuo 2023 m. kovo 3 iki gegužės 28 d., Estijos istorijos muziejuje Taline – 2023 m. nuo birželio 15 iki spalio 12 dienos.

Daugiau apie parodą: spausti čia.

Ekskursijos parodoje: spausti čia.