Signatarų namuose Jono Basanavičiaus gimtadienis kitaip: ką šiandien apie mus pasako pasakos?

Signataras Jonas Basanavičius lapkričio 23 d. švenčia gimtadienį. Apie asmenybę, kurios 171-ąjį gimtadienį minime, žino dažnas. Būdamas aktyviu visuomenės veikėju, uoliai rinko lietuviškas pasakas, skelbė jas ir publikavo, giliai tikėdamas, kad jų rinkimas ir tyrimas prisidėsiąs prie gilesnio tautos pažinimo. Signatarų namai kviečia suaugusius į netradicinį šių pasakų vakarą „Mėlynbarzdis kaimynas“. Šiuolaikinio pasakojimo profesionalė Milda Varnauskaitė, pasitelkdama šiuolaikinio istorijų pasakojimo meną, čia ir dabar perpasakos pasakas, paversdama jas gyvomis, aktualiomis, mūsų laikmetį atspindinčiomis žinutėmis.

Kadaise tautos patriarchas, vasario 16-osios signatras J. Basanavičius atliko milžinišką darbą – užrašė lietuvių liaudies pasakas. Tačiau sakytinė istorija keičiasi: perpasakojamos istorijos jungiasi su asmeninėmis, kurdamos aktualią prasmę šiuolaikiniam žmogui. Kiekvienas pasakotojas pasakoja vis kitokią istoriją savaip ir joms visoms šiame pasaulyje yra vietos.

Mėlynbarzdis kasdien įsiveržia į kaimyno namus ir suvalgo visą ne jam paruoštą maistą. Baltas vilkas veda ir išsiveža jauniausią ir drąsiausią karaliaus dukterį. Raganos ištremta moteris miške pagimdo kačiuką, o žvejo sūnus kitame marių krante tampa svetimšaliu. Ar priimame kitoniškumą, ar norime jį sunaikinti? Kur yra riba tarp savo ir svetimo? Kaip keičiamės mes, kai į mūsų erdvę įsiveržia svetimas – Kitas?

Norėdama atsakyti į šiuos klausimus, profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė leidžiasi į kelionę po lietuviškų pasakų pasaulį, kartu pasiūlydama mums sekti jai iš paskos. Besigilindama į užrašytų pasakų variantus, gyvai perteikdama istorijos pulsą ir kūrybiškai juos interpretuodama, menininkė kuria šiuolaikišką pasakojimą, išryškindama jame aktualią žinutę. Pasirodymas „Mėlynbarzdis kaimynas“ – tai lietuviškų pasakų, kurias surinko Jonas Basanavičius, šiuolaikinė interpretacija.

Jono Basanavičiaus gimtadienio proga, Signatarų namuose lapkričio 23 d. 18 val. Mildos Varnauskaitės – profesionalios istorijų pasakotojos pasirodymas „Mėlynbarzdis kaimynas“.

M. Varnauskaitės pasakojimų pasiklausyti kviečiami visi suaugusieji, mokantys profesionaliai klausytis.

Renginys nemokamas!