Parodos „Aš esu vilnietis“ lydimieji renginiai

  • Žiūrėti aprašyme
  • Žiūrėti aprašyme
  • T. Kosciuškos g. 3, Vilnius
  • Renginys
  • Žiūrėti aprašyme

Atidarydamas vieną pirmųjų Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtų parodų, Lietuvos nacionalinis muziejus imasi klausimų, į kuriuos ir šiandien vienareikšmiškų atsakymų nėra: o kas gi yra tas vilnietis – ar tik šiame mieste gimęs, ar ir tas, kuris čia atvyko, dirbo, kūrė, paliko mažiau ar ryškiau matomą pėdsaką? Ar mieste gyveno ir jį pagal savo vizijas kūrė tik mums „priimtini“ žmonės? Paroda „Aš esu vilnietis“ bei jos lydimieji renginiai lankytojus kvies pasinerti į 700 metų laikotarpį aprėpiantį 50-ties istorijų pasakojimą, kuris suksis aplink Vilnių ir jį kūrusius žmones.

Programa

2023 m. sausio 18 d. diskusija „Kas yra tikras vilnietis?“.

2023 m. sausio 21 d., vasario 4 d. ekskursijos su parodos „Aš esu vilnietis“ kuratorėmis dr. Evelina Bukauskaite ir Diana Streikuviene.

2023 m. kovo-rugpjūčio mėn. teminės ekskursijos po Vilnių parodos asmenybių pėdomis. Ekskursijas veda gidė Edita Meškonienė.

2023 m. kovo 8 d. pokalbiai apie Vilniui svarbias moteris. Vienos dienos pranešimų programa: „Aš esu vilnietė“.

2023 m. gegužės-biržėlio mėn. teminės edukacijos vaikams ir šeimoms su Rūta Norkūne „Vilniečių istorijų lagaminas“ (gegužės 7, gegužės 14, gegužės 21 ir birželio 4 d.).

2023 m. birželio 16 d. šokiai su „Vilniaus energija“ Istorijų namų kieme.

2023 m. rugpjūčio 23 d. filmų „Čia buvo Vilnius“ ir „Laikas eina per miestą“ peržiūra ir diskusija.

2023 m. rugpjūčio 26 d. parodos uždarymo ekskursijos su kuratorėmis.

Tiksli informacija apie renginius bus paskelbta artėjant laikui.