Miglės Anušauskaitės komiksų parodos „Signatarės pirmame plane“ atidarymas

  • 2023 02 17
  • 12.30 val.
  • Pilies g. 26, Vilnius
  • Renginys
  • Nemokamai

Signatarų namų nuolatinėje ekspozicijoje atidaroma menininkės Miglės Anušauskaitės komiksų paroda, išryškinanti moteris – XX. a. I pusės Lietuvos valstybės kūrėjas. Teminės idėjos autorius ir konsultantas – istorikas dr. Norbertas Černiauskas.

Miglė Anušauskaitė pasakoja: „Vis daugiau pradedame kalbėti apie svarbias ir veiklias moteris, kurios liko istorijos užribiuose. Man pačiai jau teko piešti ir Žemaitę, ir Petkevičaitę-Bitę, ir Sofiją Čiurlionienę. Tai – dažnesni, daugiau tiražuojami vardai, splavingų biografijų asmenybės, tačiau gali susidaryti įspūdis, kad jos buvo vienintelės veiklios Lietuvos moterys, o kitos sąraše bus „pritemptos“. Perskaičiusi Norberto Černiausko iniciatyva surinktą medžiagą nustebau ir nudžiugau: ne tik kad nereikia „pritempinėti“ moterų pasiekimų, norint surinkti 20 „signatarių“, bet priešingai – sunku atsirinkti tik dvidešimt.

Kol kas mėgstamiausia – Liudvika Nitaitė-Didžiulienė, slapyvardžiu Žmona.

Esu komiksų autorė, taigi piešdama noriu išnaudoti šios medijos teikiamas galimybes: kombinuojant vaizdą su tekstu sutalpinti daugiau informacijos apie „signatarių“ veiklą, kad nebūtų nei sausas faltų kratinys, nei tiesiog portretas. Žinoma, amžinoji problema yra ta, kad tiek daug informacijos lieka „už kadro“.

Žiūriu į šį projektą kaip į progą geriau pažinti mūsų istoriją – ne „mūsų, moterų“, o mūsų visų.“

Kur? Signatarų namuose (Pilies g. 26, Vilnius).

Kada? Vasario 17 d. 12.30 val.

Renginys nemokamas!