Knygos-albumo „Kazys Varnelis“ sutiktuvės

  • 2023 02 24
  • 17 val.
  • Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO
  • Laisvės pr. 5, Vilnius
  • Renginys
  • Knygų mugės lankytojo bilietas

Vasario 24 d., 17 val. Vilniaus knygų mugėje (konferencijų salė 5.2) bus sutinkama knyga-albumas „Kazys Varnelis“. Knygos pristatyme dalyvauja autoriai ̶– dailininko sūnus dr. Kazys Varnelis ir menotyrininkė dr. Giedrė Jankevičiūtė, taip pat menotyrininkas dr. Kęstutis Kuizinas, moderuoja dr. Lolita Jablonskienė.

Kazio Varnelio gyvenimas – tarsi kelionė, nusidriekusi per kelis žemynus, pasakojanti menininko istoriją per gyventas vietas ir sutiktus žmones, o pabaigoje – grąžinanti į pradžią, atgal į Lietuvą. Knyga pirmą kartą taip išsamiai ir nuosekliai pristato K. Varnelio asmenybę ir kūrybą – gyvenimo istorijas ir jų veikėjus, istorines aplinkybes ir meninį kontekstą, kūrybą ir kolekcinę veiklą.

Dvikalbis albumas (lietuvių ir anglų k.) kompaktiškai, vaizdžiai ir populiariai pristato menininko ir kolekcininko Kazio Varnelio asmenybę, kūrybą, muziejinę bei visuomeninę veiklą. Leidinį sudaro penkių autorių – I. Urbelytės, dr. G. Jankevičiūtės, dr. L. Petrauskaitės, dr. K. Varnelio, Ž. Mirinavičiaus ̶ straipsniai, kuriuose atskleidžiamos K. Varnelio kūrybinių principų transformacijos ir jas lėmę biografijos posūkiai, kūrybinio ir istorinio konteksto sąveikos, aktualizuojančios optinio meno tradiciją lietuvių dailės istorijoje, atskleidžiančios K. Varnelio vietą ne tik lokaliame Lietuvos, bet ir globaliame moderniojo meno kontekste. Pasakojimas iliustruojamas kokybiškomis kūrinių reprodukcijomis, fotografijomis, atspindinčiomis asmeninio ir kūrybinio gyvenimo įvykius.

Taip pat aplankykite Lietuvos nacionalinio muziejaus stendą 5 salėje, stendo nr. 5C.02.

Kiti LNM renginiai 2023 m. Vilniaus knygų mugėje: spausti čia.

Bilietai į Vilniaus knygų mugę: spausti čia.