Istorijų pasakojimas vaikams „Kai Neryje šokinėjo lašišos…“

  • 2023 02 24
  • 15 val.
  • Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO
  • Laisvės pr. 5, Vilnius
  • Renginys
  • Knygų mugės lankytojo bilietas

Vasario 24 d., 15 val. Vilniaus knygų mugėje (Jaunųjų skaitytojų salė, Vaikų scena) istorijų pasakotoja Milda Varnauskaitė kviečia 5-9 m. vaikus įsivaizduoti ir patirti legendinį Vilnių, kuriame per 700 gyvavimo metų nutiko keisčiausių dalykų.

Vilniuje seniai seniai gyveno ypatingi vaikai, kurie vos gimę išaugdavo į milžinus. Tuo metu Neryje šokinėjo sidabrinės lašišos, o Vilnių supo neįžengiamos girios, po kurias klajojo ne tik stumbrai ar briedžiai, bet ir geležiniai vilkai. Vaikams tada, kaip ir dabar, rūpėjo vien žaidimai, nors nuolatos reikėjo saugotis nuo rūsiuose ir urvuose gyvenančių siaubūnų. Gal jų tylus riaumojimas dar kartais girdimas naktiniame Vilniuje, kai visi miestiečiai saldžiai miega? Gal jį girdi tik tie, kurie žino paslaptingas miesto legendas?

Istorijas Milda Varnauskaitė pasakoja remdamasi knyga „Vilniaus padavimai“.

Milda Varnauskaitė – profesionali istorijų žodžiu pasakotoja bei pasakojimo meno mokytoja. Milda pasirodo kaip pasakotoja (angl. storyteller) įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, dalindamasi autobiografinėmis, folkloro, istorinėmis istorijomis ir jų miksais. Amsterdam International Storytelling festivalis, MIX UP festivalis Paryžiuje, FESTival Svendborge, Danijoje, Terschellingo Oerol menų festivalis ir Explore the North festivalis Leeuwardene, Nyderlanduose – tik keletas vietų iš daugelio, kuriose pasakojo Milda. Lietuvoje Milda bendradarbiauja su VU, Atviros Lietuvos Fondu, Nacionaline biblioteka, VšĮ Kaunas 2022, Nacionaliniu muziejumi. Milda yra baigusi VU ir įgijusi Filosofijos bakalaurą bei Intermedialių literatūros studijų magistrą. Istorijų pasakojimą studijavo Berlyno Menų Universitete, Oslo Metropolitan universitete, yra baigusi Mezrab Storytelling School Amsterdame, kur taip pat dirbo Mezrab kultūros centre, viename didžiausių pasakojimo meno centrų Europoje, sutraukiančiame apie 800 žmonių kiekvieną savaitę į skirtingus istorijų pasakojimo renginius.

Taip pat aplankykite Lietuvos nacionalinio muziejaus stendą 5 salėje, stendo nr. 5C.02.

Kiti LNM renginiai 2023 m. Vilniaus knygų mugėje: spausti čia.

Bilietai į Vilniaus knygų mugę: spausti čia.