Istorijų namų atidarymas

Gegužės 5 d. 18 val. kviečiame stebėti naujos Lietuvos nacionalinio muziejaus parodų erdvės – Istorijų namų – atidarymo renginį, kuriame laukia sveikinimai naujajai kultūros erdvei Vilniuje ir keli siurprizai.

Atidarydamas Istorijų namus Lietuvos nacionalinis muziejus kvies lankytoją kalbėti apie daugeriopą istorijos sampratą ir skirtingus požiūrius. Tai, kas vyko praeityje, dabar yra tiriama istorikų, archeologų, antropologų, tai įkvepia dizainerius, menininkus, fotografus ir daugybę kitų kūrėjų. Visą šią skirtybių sintezę apibendrina vienas kūrinys – paroda ir jos autorius bei kuratorius. Vienu metu Istorijų namuose veiks dvi parodos.

Pirmame aukšte lankytojų lauks senovės Egipto mumijų paroda „Ką slepia sarkofagas“, parodanti, kaip kito senovės Egipto tyrimų samprata ir jų rezultatai nuo kolekcionavimo idėjos XIX amžiuje, pirmųjų mokslinių ekspedicijų XX amžiuje iki dabar – kai tūkstančių metų senumo paslaptys išaiškinamos šiuolaikinėmis technologijomis.

Antrame aukšte lankytojus pasitiks Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato Arūno Baltėno fotografijų paroda „Darbai ir gyvenimai“, atskleidžianti neįprastus žmonių likimus, jų pomėgius ar darbus. Autoriaus darbai stebina paprastumu, o visi užfiksuoti asmenys atrodo orūs ir lygūs, nepaisant jų veiklos pobūdžio.

Virtualus renginio atidarymas vyks Lietuvos nacionalinio muziejaus feisbuko paskyroje bei mūsų partnerio 15min paskyroje.

Nuo gegužės 6 d. parodas galės apžiūrėti ir muziejaus lankytojai.

Istorijų namai – tai ne tik muziejus. Čia galima pasimėgauti ir jį supančia gamta, nes naujoji parodų erdvė įsikūrusi Kalnų parko papėdėje, prie pagrindinių Vilniaus upių – Neries ir Vilnios – santakos. Visas muziejaus parodas visuomet lydi gyvi ir virtualūs edukaciniai užsiėmimai. Todėl Istorijų namuose laukiamas kiekvienas – kad ir kokio amžiaus būtų.