Foto-video paroda „Sugriauti blogio imperiją“

Režisierius S. Loznica kviečia leistis į kinematografinę kelionę per Lietuvai svarbų laikotarpį

  • 2022 01 06–2022 01 20
  • 17-20 val.
  • Pilies g. 26
  • Paroda
  • Nemokamai

Signatarų namuose Vilniuje atidaryta fotomenininko Romualdo Požerskio ir režisieriaus Sergejaus Loznicos foto-video paroda „Sugriauti blogio imperiją“. Du garsūs kūrėjai kviečia pažvelgti į svarbius Lietuvai metus ir prisiminti įvykius, kurie vedė į mūsų šalies išsivadavimą ir padėjo pamatus Sovietų imperijos griūčiai.

Parodoje pristatomi fotomenininko R. Požerskio unikalūs, neįkainojamą dokumentinę vertę turintys kadrai, kuriuose įamžinti dramatiški istoriniai įvykiai Lietuvoje – nuo pirmųjų Sąjūdžio mitingų iki Sovietinės kariuomenės pasitraukimo iš Lietuvos. Fotografijose užfiksuoti ne tik skausmingi mūsų šaliai įvykiai ir jų dalyvių išgyvenimai, bet atsiskleidžia ir paties fotografo anuomet patirtos emocijos.

Režisierius S. Loznica foto-video parodoje kviečia leistis į kinematografinę kelionę per tą patį Lietuvai svarbų laikotarpį. Jo naujausio filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ ištraukos Signatarų namų parodos lankytojus nukels į 1988-1993 metus. Iš unikalios nematytos archyvinės medžiagos režisierius konstruoja pasakojimą apie lietuvių tautos drąsą ir ryžtą, daugiau nei prieš trisdešimt metų pademonstruotą visam pasauliui.

S. Loznicos dokumentinis filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ Lietuvos kino teatro žiūrovams bus pristatytas sausio 13 d.

Paroda „Sugriauti blogio imperiją“ Signatarų namų renginių salėje veiks sausio 6-20 dienomis kasdien, išskyrus pirmadienius, nuo 17 iki 20 val. Įėjimas per „Eskedar Coffee Bar“.

Parodos lankymas nemokamas.