Ekskursija „Mokslai ir mokslininkai Vilniaus universitete XIX a. pirmoje pusėje“

„Tik fizika gali išgydyti filosofiją“, – sakė Vilniaus universiteto astronomas Tomas Žebrauskas XVIII a. viduryje. Tai buvo laikas, kuomet Europoje nušvitus Apšvietos amžiui, suprasta mokslo kaip visuomenės tobulėjimo variklio svarba. Ne vienoje šalyje naujausiais išradimais ir moksliniais eksperimentais susidomėjo net valstybių valdovai bei aristokratai. Toks pats smalsumas tuomet apėmė ir vilniečius, tad Vilniaus universiteto mokslininkai pasinaudojo proga ir ėmė viešai demonstruoti fizikinius bandymus. Elektrinių mašinų bei oro siurblių „pokštus“ išvydusi ir susižavėjusi publika garantavo finansinę paramą naujiems prietaisams ar knygoms įsigyti. Tai buvo laikas, kuomet Vilniuje netrūko užsienio universitetuose studijavusių mokslininkų bei suklestėjo gamtos ir tiksliųjų mokslų studijos.

Kviečiame susipažinti su universitete iki jo uždarymo dirbusiais profesoriais, jų darbais, atradimais, išradimais ir teorijomis.

Ekskursiją ves miesto gidė Justina Meškauskienė

Ekskursijos datos:

gegužės 30 d. 18.00 val. REGISTRACIJA: https://forms.gle/iVqUQeE2eZNo9Ewd9
birželio 11 d. 12.00 val. REGISTRACIJA: https://forms.gle/xXL7BBXX9kNbcb6i7
birželio 29 d. 18.00 val. REGISTRACIJA: https://forms.gle/sBGe4Y8mnggsWea2A

Ekskursijos pradžia: prie XIX a. pirmos pusės Vilniaus maketo, demonstruojamo Paviljone šalia Karaliaus Mindaugo paminklo

Trukmė: 2 val.

Grupės dydis: 10–25 dalyviai

Kaina: 10 eurų asmeniui

Pasiteiravimui: tel. nr. +37067050400