Ekskursija „Mokslai ir mokslininkai Vilniaus universitete XIX a. pirmoje pusėje“

Paskutinės ekskursijos!

  • 2023 08 27
  • Įvairūs laikai (žr. aprašyme)
  • Arsenalo g. 1, Vilnius
  • Ekskursija
  • 10 Eur

„Tik fizika gali išgydyti filosofiją“, – sakė Vilniaus universiteto astronomas Tomas Žebrauskas XVIII a. viduryje. Tai buvo laikas, kuomet Europoje nušvitus Apšvietos amžiui, suprasta mokslo kaip visuomenės tobulėjimo variklio svarba. Ne vienoje šalyje naujausiais išradimais ir moksliniais eksperimentais susidomėjo net valstybių valdovai bei aristokratai. Toks pats smalsumas tuomet apėmė ir vilniečius, tad Vilniaus universiteto mokslininkai pasinaudojo proga ir ėmė viešai demonstruoti fizikinius bandymus. Elektrinių mašinų bei oro siurblių „pokštus“ išvydusi ir susižavėjusi publika garantavo finansinę paramą naujiems prietaisams ar knygoms įsigyti. Tai buvo laikas, kuomet Vilniuje netrūko užsienio universitetuose studijavusių mokslininkų bei suklestėjo gamtos ir tiksliųjų mokslų studijos.

Kviečiame susipažinti su universitete iki jo uždarymo dirbusiais profesoriais, jų darbais, atradimais, išradimais ir teorijomis.

Ekskursiją ves miesto gidė Justina Meškauskienė.

Būtina išankstinė registracija!

Ekskursijos datos:

Rugpjūčio 27 d. (sekmadienį) 12 val. REGISTRACIJA: spausti čia.

Rugsėjo 9 d. (šeštadienį) 16 val. REGISTRACIJA: spausti čia.

Ekskursijos pradžia: prie XIX a. pirmos pusės Vilniaus maketo, demonstruojamo Paviljone šalia Karaliaus Mindaugo paminklo (Arsenalo g. 1, Vilnius).

Trukmė: 2 val.

Grupės dydis: 10–25 dalyviai.

Kaina: 10 Eur asmeniui. Apmokėjimas: renginio vietoje (tik grynais).

Pasiteiravimui: tel. nr. +37067050400.