Ekskursija „Masonai Vilniuje XIX a. pradžioje“

Turbūt ant pastatų, o gal paveiksluose teko pastebėti tokius ženklus, kaip Apvaizdos akis, skriestuvas, kampainis, mentelė, gulsčiukas, kolonos, heksagrama, raidė G? Tai tik keletas iš simbolių, kuriuos naudoja masonai, kitaip vadinami laisvaisiais mūrininkais.

Kas yra masonai? Kokių tikslų jie siekia? Kada ir kur radosi laisvieji mūrininkai? Kodėl jų veikla vis lieka apgaubta paslaptingumo skraiste? Ar jie veikė Lietuvoje? Kokie jų darbų rezultatai?

Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškosime ekskursijoje po Vilnių. Sužinosime, kaip masonerija XVIII a. antroje pusėje pasiekė Vilnių, kaip čia kūrėsi pirmosios masonų organizacijos. Trumpai apžvelgsime jų veiklą mieste Abiejų Tautų Respublikos laikotarpiu ir valstybei žlungant 1794–1795 metais. Pakeliausime 1812–1822 m. Vilniuje veikusių masonų ložių narių pėdomis ir prisiminsime keliolikos jų biografijas. Kelis šimtus asmenų apjungęs laisvųjų mūrininkų judėjimas buvo tarptautinis, jie neapsiribojo vietinių problemų sprendimu.

Rusijos imperatoriaus Aleksandro I įsaku 1822 m. uždraudus bet kokių slaptų organizacijų veiklą, masonų veikla Vilniuje buvo sustabdyta beveik šimtmečiui. Bet mes sugrįšime 200 metų atgalios ir paieškokime jų ženklų ir simbolių, aplankykime vietas, kur jie gyveno ir bendravo.

Ekskursiją ves miesto gidė Edita Meškonienė

Ekskursijos datos:

gegužės 28 d. 16.00 val. REGISTRACIJA: https://forms.gle/PXzwYAARVESRw1oL8
birželio 7 d. 18.00 val. REGISTRACIJA: https://forms.gle/AvKiCNVBZt1gp5kL8

Ekskursijos pradžia: prie XIX a. pirmos pusės Vilniaus maketo, demonstruojamo Paviljone šalia Karaliaus Mindaugo paminklo

Ekskursijos trukmė: apie 2 val.

Grupės dydis: 4–25 dalyviai

Kaina: 12 eurų

Apmokėjimo sąlygos: pavedimu į SEB sąskaitą LT457044090103361274

Pasiteiravimui: tel. nr. + 370 682 55303, el. p.: