Ar tikrai žiniasklaida meluoja?

Pokalbis tarptautinėje parodoje „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Istorijų namuose veikianti tarptautinė paroda „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“ atskleidžia intriguojantį sąmokslo teorijų pasaulį, kuriame dažnai išnyksta riba tarp realybės ir fikcijos, ir kartu kviečiama atsigręžti atgal bei pasidomėti, kada ir kokiomis aplinkybėmis gimė ir sklido vienokios ar kitokios teorijos.

Vis pasirodo įvairiausių sąmokslo teorijų, kad žiniasklaida yra kontroliuojama valdžios ir sąmoningai klastoja faktus bei klaidina visuomenę. Lietuvoje ypač paplitęs mitas, kad žiniasklaidą nupirko George‘as Sorosas. Tad šįkart apie nepasitikėjimo žiniasklaida ištakas, profesionalius žurnalistinius tyrimus, faktų tikrinimą kalbėsimės su Lietuvos žurnalistikos centro vadove, žiniasklaidos tyrėja Džina Donauskaite bei Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos vadove, LRT Tiriamosios žurnalistikos skyriaus vyr. redaktore Indre Makaraityte.

Stebėkite tiesioginę LRT transliaciją gruodžio 18 d. 15 val.: spausti čia.

Paroda „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“ atvira lankytojams iki 2024 metų gegužės 26 d. Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius).

Parodos lydimųjų renginių programa: spausti čia.