Ar sąmokslo teorijos – muziejinė tema? Pokalbis su parodos „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“ kuratoriais

  • 2023 09 21
  • 17 val.
  • T. Kosciuškos g. 3, Vilnius
  • Renginys
  • Nemokamai

Žiniasklaidoje, asmeniniuose pokalbiuose ir socialiniuose tinkluose vis dažniau vartojama sąmokslo teorijų sąvoka, provokuojanti diskusijas, neretai pavirstančias į ginčus.

Paroda „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“, pirmiausiai surengta 2019 m. Vokietijoje, Dalheimo vienuolyno fondo vienuolynų kultūros muziejuje, vėliau eksponuota Liuksemburgo miesto muziejuje, o Lietuvos nacionaliniame muziejuje išgyvena jau trečiąjį gyvavimo ciklą. Ši unikali temos ir parodos tęstinumo jungtis paskatino Lietuvos, Liuksemburgo ir Vokietijos kuratorius susėsti pokalbiui ir aptarti parodos įgyvendinimą. Užsienio kuratoriai tai gali įvertinti retrospektyviai, o Lietuvos kuratorės pristatyti savo lūkesčius ir svarstymus, galimas lankytojų reakcijas ir atgarsius.

Pokalbio metu bus diskutuojama apie kilusius iššūkius renkantis sąmokslo teorijas ir ieškant medžiagos, ko buvo baiminamasi pristatant parodoje jautrias, o kartais net ir labai aštrias temas. Lietuvos parodos kuratorės atkreips dėmesį į parodos specifiką. Pasidalins pastebėjimais, kuo Lietuva panaši ir kuo skiriasi nuo Vakarų Europos sąmokslo teorijų prasme.

Renginyje dalyvaus parodos kuratoriai iš Vokietijos, Liuksemburgo ir Lietuvos: Andreas Joch, Gaby Sonanbend, Ina Ėmužienė ir Milda Kvizikevičiūtė.

Renginys vyks anglų kalba.

Renginys nemokamas.

Kada? Rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 17 val.

Kur? Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius).

Kiti tarptautinės parodos „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“ lydimieji renginiai: spausti čia.